Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przyzwyczaili do kart, a teraz wprowadzają płatności gotówką. Nowa funkcja Ubera nie tylko w Warszawie

Od teraz we wszystkich polskich miastach, w których dostępne są przejazdy Uberem, można za nie płacić gotówką

Usługę, którą wprowadził na rynek Uber, różnie można oceniać. Zwłaszcza, jeśli jest się kierowcą taksówki z licencją, na którą wydało się sporo pieniędzy. Amerykanom oddać jednak trzeba to, że spopularyzowali płatności kartami w aplikacjach mobilnych i sprawili, że klienci przestali bać się dodawania kart do tego typu apek. Dzięki temu oferowana przez Ubera usługa jest wygodna i zapewnia niespotykane wcześniej wrażenie "płacenia bez płacenia".

Przeczytajcie także: Płatności Blikiem z kredytówki w IKO

Z zaskoczeniem przyjąłem więc informację, jaka pojawiła się na początku bieżącego roku, że Uber testuje płatności gotówkowe. Zapewne wpływ na to mieli współpracujący z firmą kierowcy, którzy narzekali na brak napiwków przy płatnościach kartowych. Pierwszym miastem, w którym za kursy zamawiane w aplikacji można było zapłacić banknotami i monetami była Warszawa. Wygląda na to, że testy poszły dobrze i zainteresowanie nowością jest wśród klientów spore, bo Uber właśnie poinformował o wprowadzeniu płatności gotówkowych we wszystkich polskich miastach, w których można korzystać z jego aplikacji.

Przeczytajcie także: Biometria w aplikacji T-Mobile Usługi Bankowe

Aby za przejazdy Uberem stale płacić gotówką, należy po zainstalowaniu aplikacji wybrać ją jako preferowaną formę płatności. Klienci, którzy chcą tak regulować rachunki za przejazdy okazjonalnie, powinni wskazać płatność gotówkową w momencie zamawiania przejazdu. Kierowcy Ubera, którzy chcą przyjmować gotówkę, powinni zainstalować kasy fiskalne oferowane im ze zniżkami.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: UBER

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies