Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Uber i Lyft w szoku. Nowy Jork na rok wstrzyma wydawanie licencji ich kierowcom

To jeden z najważniejszych rynków dla amerykańskich firm pośredniczących w organizacji przewozów osobowych

Radni Nowego Jorku zdecydowali, że wstrzymają wydawanie licencji kierowcom chcącym świadczyć usługi z wykorzystaniem aplikacji takich jak Uber czy Lyft – informuje Reuters. Agencja podaje, że burmistrz Nowego Jorku, Bill de Blasio oświadczył, że zamierza podpisać uchwałę wprowadzającą dwunastomiesięczny okres, kiedy to nie będą udzielane nowe licencje z wyjątkiem pojazdów przystosowanych do przewożenia osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Przeczytajcie także: Uber jednak dostał licencję w Londynie

Radni podjęli taką decyzję, bo liczba samochodów będących we flotach firm przewozowych w Nowym Jorku wzrosła z około 12,6 tys. w 2015 r. do około 80 tys. w tym roku. W mieście działa około 14 tys. charakterystycznych żółtych taksówek. W efekcie na ulicach tworzą się gigantyczne korki. Znacznie spadły też dochody kierowców.

Jak można było się spodziewać, organizacje zrzeszające taksówkarzy przyjęły uchwałę rady miasta z wielkim zadowoleniem. Natomiast firmy pośredniczące w przewozach, takie jak Uber czy Lyft, oświadczyły, że nowe regulacje będą niekorzystne dla konsumentów. Wieszczą wzrosty cen oraz mniejszą dostępność usług w gorszych dzielnicach.

Przeczytajcie także: Uber przegrywa przed europejskim sądem

Nie tylko nowojorskie władze samorządowe ulegają naciskom lobby taksówkarskiego. Nie dalej niż tydzień temu pisałem o nowych przepisach, które zaczną obowiązywać w Hiszpanii. Tamtejszy rząd znacząco ograniczy liczbę wydawanych licencji kierowcom Ubera. Możecie o tym przeczytać, w tym tekście.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies