Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa usługa u kurierów InPostu. Już możecie im zapłacić Blikiem

To kolejny etap współpracy pomiędzy Polskim Standardem Płatności, InPostem i operatorem płatności Tpay

Płatność za pobraniem u kuriera to wciąż popularna wśród Polaków metoda opłacania zakupów internetowych. Według różnych badań wybiera ją od 18 do 39 proc. kupujących. Monika Król, wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora systemu Blik, podkreśla jednak, że powoli zmienia się tradycyjne kojarzenie tego typu transakcji z gotówką. – Od teraz każdy użytkownik może wygodnie zapłacić Blikiem za zakupy u kuriera. Chcemy w ten sposób zachęcić klientów do płatności bezgotówkowych – stwierdziła.
Przeczytajcie także: U wszystkich kurierów Poczty Polskiej można już płacić kartą lub Blikiem
Płatność Blikiem za pobraniem u kuriera realizowana jest w trzech prostych krokach. Wystarczy w aplikacji mobilnej banku wygenerować ważny przez dwie minuty kod a następnie podać go kurierowi i na końcu potwierdzić transakcję PIN-em w aplikacji mobilnej banku na swoim telefonie.

Kurierzy InPostu mogą przyjmować płatności Blikiem bezpośrednio w już istniejącej aplikacji kurierskiej MobiCourier dostarczonej przez OpenNet we współpracy z Tpay. W momencie dostarczenia przesyłki za pobraniem i wybraniu przez odbierającego rozliczenia za pomocą Blika, kurier wprowadza kod podany przez klienta i czeka na potwierdzenie przez niego transakcji w aplikacji bankowej.
Przeczytajcie także: Blik w paczkomatach InPostu
Miesiąc temu płatność Blikiem została uruchomiona w paczkomatach InPostu. Od roku można też płacić Blikiem (lub kartą) u wszystkich kurierów Poczty Polskiej. Przypomnę, że według najnowszych danych po trzech kwartałach tego roku użytkownicy Blika od początku stycznia do końca września dokonali 57 mln transakcji. 41 mln stanowiły płatności w internecie, ponad 10 mln były to wypłaty gotówki z bankomatu, ponad 3 mln to transakcje w terminalach płatniczych.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies