Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik się rozpędził - 57 mln transakcji po trzech kwartałach. Płatności cykliczne jeszcze w tym roku

W samym III kw. firma odnotowała ponad 24 mln transakcji. Dominują płatności w e-commerce

Prezes Polskiego Standardu Płatności, spółki będącej operatorem Blika, Dariusz Mazurkiewicz na konferencji transmitowanej na Twitterze podsumował minione trzy kwartały roku. Od początku lipca do końca września korzystający z tej metody płatności zrealizowali ponad 24 mln transakcji – trzy razy więcej niż w tym samym okresie 2017 roku i o ponad jedną trzecią więcej niż w II kwartale 2018 roku.
Przeczytajcie także: Blik w lodówce. Za jego pomocą możecie zapłacić za FitBoxy

Dariusz Mazurkiewicz zapowiedział, że w najbliższym czasie użytkownicy Blika będą mogli dokonywać płatności cyklicznych (abonamenty, subskrypcje) za pomocą tego rozwiązania. – To będzie lada moment, w czwartym kwartale. W ramach tej funkcji pojawi się także możliwość płacenia kwot zmiennych – podkreślił. Dodał, że w ramach tej nowej opcji z Blikiem będzie współpracować "wiele światowych brandów". Możliwość płacenia kwot zmiennych oznacza, że będziecie mogli uregulować za pomocą Blika np. abonament telefoniczny, w ramach którego kwoty dla operatora mogą być co miesiąc inne.
Dariusz Mazurkiewicz ma także nadzieję, że obecny rok zamknie się liczbą ponad 100 mln transakcji, czemu z pewnością pomoże gorący okres zakupowy związany ze świętami. Z podsumowania III kw. wynika, że 71 proc. (17,5 mln) transakcji dokonano w sklepach internetowych, 17 proc. stanowiły wpłaty i wypłaty z bankomatów, a po 6 proc. zrealizowano w POS-ach stacjonarnych sklepów i punktów usługowych oraz w ramach przelewów peer-to-peer (na numer telefonu odbiorcy). Z danych spółki wynika też, że w ciągu pierwszych kilku tygodni od wdrożenia w Biedronkach, Blikiem zapłacono tam 100 tys. razy.
Przeczytajcie także: Szukacie banku, który pozwala płacić mobilnie? Tu znajdziecie listę instytucji

W trzecim kwartale tego roku klienci korzystali z Blika średnio 264 tys. razy dziennie. W ramach 57 mln transakcji w trzech kwartałach tego roku 41 mln stanowiły płatności w internecie, ponad 10 mln były to wypłaty gotówki z bankomatu, ponad 3 mln to transakcje w terminalach płatniczych i tyle samo – przelewy Blik na numer telefonu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies