Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pamiętacie metalową kartę polskiego Lion’s Banku? Teraz podobną będziecie mogli zamówić u Revoluta

Przedstawiciel brytyjskiego fintechu zapowiada wdrożenie nowej, metalowej karty w ciągu najbliższych trzech miesięcy

Plany związane z nową kartą szef operatora aplikacji zdradził w rozmowie z serwisem Business Insider. Nikolay Stronsky powiedział portalowi, że metalowa karta wyposażona dodatkowo w 1-proc. moneyback wypłacany w kryptowalutach znajdzie się w ofercie Revoluta w ciągu trzech najbliższych miesięcy. Nowa karta będzie kosztować tyle samo co obecnie oferowana Premium, czyli 6,99 funtów miesięcznie.

Przeczytajcie także: Nowa karta na mundial od mBanku i Visy

Przedstawiciel brytyjskiego fintechu powiedział też, że reprezentowana przez niego firma wprowadzi dodatkowe karty do oferowanych przez siebie kont, które będzie można podarować dzieciom. Takie dodatkowe karty pozwolą na kontrolę wydatków potomka. Oprócz możliwości zablokowania wypłat gotówki z bankomatów przez rodzica będą pozwalać na blokadę transakcji w wybranych sklepach, np. z alkoholem.

O ile na Zachodzie metalowa karta płatnicza może być niemałą nowością, to w Polsce podobny produkt od kilku lat znajduje się w ofercie Lion’s Banku (część Idea Banku). W tym wypadku jednak metalowa karta Mastercarda oferowana jest wybranym klientom z odpowiednio zasobnym portfelem. Wydaje się, że karta Revoluta będzie bardziej dostępna.

Przeczytajcie także: Soft POS trafił do pierwszych przedsiębiorców

Co ciekawe najnowszy pomysł brytyjskiego fintechu to nie pierwszy przypadek, gdy wprowadza on nowość od dawna znaną w Polsce. Niedawno zaoferował możliwość oszczędzania na końcówka transakcji kartowych. Nad Wisłą taką usługę oferują m.in. ING, Credit Agricole, PKO i mBank, który wprowadził ją w 2012 roku. To kolejny dowód na to, że jeśli idzie o nowoczesne usługi finansowe to w wielu wypadkach od banków z Polski mogą się uczyć nie tylko banki z Zachodu, ale nawet tamtejsze fintechy.

Źródło: Business Insider

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies