Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Poczta Polska wprowadzi płatności kartami jeszcze w tym roku

Spółka potwierdziła, że pracuje nad rozpoczęciem akceptacji płatności bezgotówkowych. Serwis Cashless informował o tym jako pierwszy

Na dzisiejszej konferencji prasowej władze Poczty Polskiej potwierdziły, że planują umożliwić dokonywanie płatności kartami w swoich placówkach jeszcze w tym bądź na początku przyszłego roku.

Przeczytaj także: Bankomaty jadą za klientami na wakacje

– Chcemy umożliwić płatności kartami w placówkach pocztowych. Prowadzimy mocno zaawansowane rozmowy w tej sprawie z firmami MasterCard i Visa. Szacujemy, że pełne wdrożenie płatności kartami odbędzie się w końcu tego roku lub na początku przyszłego roku – wyjaśnił Janusz Wojtas, członek zarządu PP cytowany przez agencję ISB News.

Wojtas nie wyjaśnił, na czym miałby polegać udział organizacji płatniczych w przedsięwzięciu. Z moich informacji wynika, że obie firmy rzeczywiście zaangażowane są w projekt, ale pełnią raczej funkcje doradcze. Natomiast najbardziej na rozpoczęciu akceptacji kart przez Pocztę zależy Bankowi Pocztowemu, który dzięki temu mógłby zwiększać ukartowienie i transakcyjność swoich klientów.

Przeczytaj także: KGP potwierdza: terminale trafią do radiowozów

O zamiarach Poczty w tym zakresie serwis Cashless informował jako pierwszy już kilka miesięcy temu. Wpis na ten temat możecie znaleźć tutaj.

Poczta planuje także rozbudować usługi dla firm. – Przede wszystkim chcemy uruchomić platformę, na której firmy będą mogły zakładać swoje sklepy internetowe i prowadzić działalność obsługiwaną przez Pocztę Polską – powiedział Wojtas.

Fot. PP SA

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies