Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy chce się załapać na mobilną rewolucję

Bank pracuje nad aplikacją, która oprócz dostępu do rachunku zaoferuje też część funkcji dostępnych w aplikacji Poczty Polskiej

Bank Pocztowy nie należy do tych instytucji, które oferują najnowsze rozwiązania technologiczne. Zresztą nie ma takiej potrzeby, bo większość jego obecnych klientów tego nie oczekuje. Wkrótce mogą tu jednak nastąpić pewne zmiany.

Przeczytaj także: Pocztowy kończy z kontem dla seniorów

Przyjęta niedawno nowa strategia Banku Pocztowego zakłada ścisłą integrację instytucji ze spółką matką, czyli Pocztą Polską. Bank chce pozyskiwać klientów odwiedzających placówki pocztowe, ale zamierza też sięgnąć po zupełnie nowych klientów, dla których nie ma dziś oferty, czyli po klientów mobilnych.

Mówił o tym podczas wczorajszej konferencji prasowej Szymon Midera, nowy prezes Pocztowego. Uchylił się jednak od podania szczegółów bo, jak powiedział, prace nad nowym projektem dopiero się zaczęły.

Przeczytaj także: Jest już nowa aplikacja Millennium

Nieoficjalnie udało mi się dowiedzieć, że Pocztowy chce zaoferować prostą aplikację mobilną, która zapewniać będzie szybki dostęp do rachunku, możliwość założenia lokaty oraz zaciągnięcia pożyczki gotówkowej. Ponadto bank chce w swoim mobilnym rozwiązaniu skorzystać z doświadczeń Poczty Polskiej w tym zakresie, która oferuje już aplikację Envelo.

Prawdopodobnie Poczta wspólnie z bankiem będzie też realizować pomysł tworzenia profilu zaufanego, czyli bardziej funkcjonalnego spadkobiercy podpisu elektronicznego. Prosta identyfikacja klienta korzystającego z kanału mobilnego może być kluczowa przy sprzedaży wielu usług finansowych.

Na razie aplikacja Envelo zapewnia dostęp do zwykłych usług pocztowych, pozwala sprawdzić kod pocztowy, znaleźć najbliższą placówkę pocztową a także zamówić kuriera i wysłać, a następnie śledzić podróż przesyłki.

Umożliwia również odszukanie najbliższej skrzynki pocztowej, gdy jesteście na nieznanym terenie, a na przykład chcecie wysłać kartkę z wakacji. Zresztą kartkę możecie sami zaprojektować ze zdjęć posiadanych w pamięci telefonu. Jest też funkcja neorachunki – gdy ktoś boi się, że w powodzi e-maili może zgubić dostarczane w ten sposób faktury np. za telefon czy internet. Wystarczy jeśli rozpocznie ich subskrypcję w Envelo. Będzie mógł je przeglądać w jednym miejscu.

Przeczytaj także: Pekao też zaoferuje pożyczkę w aplikacji

Natomiast co do aplikacji Pocztowego warty odnotowania jest fakt, że już na wstępnym etapie prac nad nią bank zakłada, że będzie ona umożliwiała zaciąganie kredytu gotówkowego. To utrwala istniejący obecnie trend w bankowości mobilnej, zgodnie z którym banki dążą do monetyzacji aplikacji. Sprzedaż kredytów przez kanał mobilny właśnie to im umożliwia. Dziś pożyczki przez aplikacje są dostępne m.in. w mBanku, ING Banku Śląskim, Millennium czy BZ WBK. Nad zaoferowaniem ich pracują Pekao, PKO czy Getin.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies