Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao też zaoferuje pożyczkę w aplikacji

Nowa funkcja pojawi się w bankowości mobilnej banku już w III kwartale

Pekao przygotowuje dużą aktualizację swojej aplikacji mobilnej. Jedną z nowości będzie możliwość zaciągania pożyczki gotówkowej bezpośrednio ze smartfona.

Przeczytaj także: Wkrótce duże zmiany w aplikacji IKO

Podobnie jak konkurencja tak i Pekao zaoferuje kredyt gotówkowy przez aplikację tylko wybranej grupie klientów, dla której wcześniej zostanie obliczona zdolność kredytowa. Oznacza to prawdopodobnie, że propozycja trafi tylko do osób, które współpracują z bankiem już od dłuższego czasu.

Udostępnienie pożyczki na smartfonach jest kolejnym etapem realizacji strategii banku, dla którego zdalne kanały obsługi klientów stają się coraz ważniejsze. Na wczorajszej konferencji prasowej Luigi Lovaglio, prezes Pekao, poinformował, że bank właśnie rozpoczął sprzedaż kredytu gotówkowego w szybkim procesie internetowym.

Przeczytaj także: Nowości w aplikacji BZ WBK

Natomiast wzbogacanie funkcjonalności aplikacji mobilnej banków o sprzedaż pożyczek gotówkowych staje się pomału rynkowym standardem. Pionierami w tym zakresie były rok temu mBank i Millennium. Dziś kredyty konsumpcyjne znajdują się także w aplikacji BZ WBK czy ING Banku Śląskiego, a nad wprowadzeniem takiej oferty pracują np. Getin czy PKO BP.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies