Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowa aplikacja Handlowego dopiero w październiku

Klienci Citi będą musieli jeszcze poczekać na bankowość mobilną drugiej generacji

O tym, że Handlowy pracuje nad nową wersją swojej aplikacji mobilnej wiadomo nie od dziś. Cashless.pl pisał o tym już kilka tygodni temu. Poczytać o tym można tutaj.

Teraz poznaliśmy jednak bardziej konkretną datę wdrożenia nowego oprogramowania. – Chcielibyśmy, aby nasi klienci dostali nową aplikację na przełomie III i IV kwartału tego roku – powiedział podczas ostatniej konferencji prasowej Sławomir Sikora, prezes Citi Handlowego.

Przeczytaj także: Z tą aplikacją wyślesz wakacyjną widokówkę bez konieczności szukania placówki pocztowej

Aplikacja Citi drugiej generacji ma podążać za nowymi trendami obowiązującymi w tym segmencie rynku. Handlowy deklaruje też, że zrezygnuje z przygotowania aplikacji na urządzenia BlackBerry. Wcześniej podobną decyzję polegającą na zaprzestaniu rozwijania oprogramowania na te telefony podjął PKO BP.

Wszystko przez małą popularność aparatów z jeżynami w logo. Zgodnie z raportem cashless.pl na temat bankowości mobilnej w I kw. tego roku liczba ściągniętych aplikacji na te telefony wyniosła tylko nieco ponad 20 tys. sztuk.

Przeczytaj także: Aplikacje mobilne banków w I kw. 2015 r. – raport Cashless.pl

Sikora podkreślił także, iż mobilny kanał kontaktu klientów z bankiem jest dla niego bardzo ważny i takie miejsce zajmie w nowej strategii Handlowego na najbliższe trzy lata, która zostanie ogłoszona pod koniec bieżącego roku.

Z danych przekazanych przez Citi wynika, że w I kw. 2015 r. już 95 proc. wszystkich transakcji klienci banku wykonali mobilnie lub za pośrednictwem internetowego serwisu transakcyjnego. W tym samym okresie ubiegłego roku wskaźnik znajdował się na poziomie 93 proc. Handlowy pochwalił się również, że w porównaniu z I kwartałem 2014 roku o 23 proc. wzrosła liczba jego aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies