Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Z tą aplikacją wyślesz widokówkę z wakacji

Dzięki Envelo nie zginie bardzo przyjemny zwyczaj wysyłania kart pocztowych

Na rynku są już miliony aplikacji ułatwiających sprzedaż towarów i usług w sieci. Niestety ilość nie przekłada się na jakość. Piszemy o tych, które naszym zdaniem zasługują na uwagę.

Dziś będzie o Envelo. Apka zapewnia dostęp do zwykłych usług pocztowych, pozwala sprawdzić kod pocztowy, znaleźć najbliższą placówkę pocztową a także zamówić kuriera i wysłać, a następnie śledzić przesyłkę.

Przeczytaj także: 6 aplikacji bankowych, które pokazują saldo przed zalogowaniem

Można też odszukać najbliższą skrzynkę pocztową, gdy jesteście na nieznanym terenie, a na przykład chcecie wysłać kartkę z wakacji. Jest też funkcja neorachunki – gdy ktoś boi się, że w powodzi e-maili może zgubić dostarczane w ten sposób faktury np. za telefon czy internet, wystarczy jeśli rozpocznie ich subskrypcję w Envelo. Będzie mógł je przeglądać w jednym miejscu.

poczta envelo1
Ale moim zdaniem najfajniejszą funkcją tej aplikacji jest wysyłanie kartek. Umożliwia ona nadanie pocztówki z własnymi zdjęciami i to w różnej konfiguracji – sami wybieracie jeden z czterech rozmiarów kartki i liczbę oraz ułożenie zdjęć na awersie. Możecie też dodać kolorowe tło i dodatkowe napisy.

poczta envelo3

Potem wpisujecie dane nadawcy (pierwszy raz, bo potem aplikacja już je pamięta) oraz odbiorcy. W przypadku danych adresata można wskazać opcję „wybierz z kontaktów” i jeśli macie uporządkowane adresy na smartfonie program sam zaczyta kod pocztowy, nazwę ulicy no i oczywiście imię i nazwisko. Zresztą odbiorców może być więcej w tym sensie, że utworzoną kartkę możecie wysyłać pod kilka adresów jednocześnie.

poczta envelo4

Pozostaje wybrać, czy nadajecie przesyłkę ekonomiczną czy priorytetową i można zapłacić – kartka i znaczek kosztują 3,99 zł. Envelo oferuje właściwie większość dostępnych form płatności, od szybkiego przelewu, przez SkyCach i karty płatnicze po SMS oraz doliczenie do rachunku za telefon komórkowy (tylko w sieci T-Mobile). Tych dwóch ostatnich opcji nie polecam, bo wychodzi dużo drożej, odpowiednio 7,38 i 4,99 zł. Kartka zostanie wydrukowana, zapakowana do koperty oraz dostarczona przez listonosza pod wskazany adres.

Przeczytaj także: Klienci mBanku wolą ze smartfona

Wiem, że niektórzy wolą tradycyjne kartki wypisane długopisem, ale ja w najbliższe wakacje zamierzam skorzystać z Envelo. Będę mógł sam zdecydować, co ma być na widokówce, no i nie będzie konieczne poszukiwanie miejsca, w którym można kupić znaczek czy wrzucić kartkę do skrzynki. W niektórych krajach ustalenie gdzie to można zrobić, wcale nie jest łatwe.

Trzeba przyznać, że z tą aplikacją Poczta Polska wkroczyła wreszcie na drogę nowoczesnych usług cyfrowych. Aplikacja ze sklepu Google Play z programami dla smartfonów z Androidem została pobrana 10 tys. razy. Jest oceniana - na 4 gwiazdki. Poczta Polska deklaruje, że łącznie z innymi systemami czyli iOS i Windows Phone jest używana przez 30 tys. osób.

U nas otrzymuje (głównie za neokartkę):

4,8 za szatę graficzną
4,8 za funkcjonalność
4,7 za prostotę obsługi

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies