Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
6 aplikacji bankowych, które pokazują saldo przed zalogowaniem

Dzięki nim nie musicie wchodzić na konto by wiedzieć, ile macie aktualnie pieniędzy

Jeszcze niedawno z tej funkcji mogli korzystać jedynie klienci mBanku i ING Banku Śląskiego. Teraz wskaźnik salda dostępny przed zalogowaniem do aplikacji lub widget umieszczony na pulpicie smartfona to standard na rynku.

Przeczytaj także: Nowe możliwości w aplikacji BZ WBK

Choć oczywiście nie wszystkie banki go oferują. Według mnie jednak pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy to się stanie. Sprawdzanie salda to najczęściej wykorzystywana funkcja aplikacji mobilnej banków. Możliwość korzystania z niej bez konieczności wchodzenia na konto to bezpieczne i wygodne rozwiązanie.

Przeczytaj także: PKO BP uruchomi aplikację mobilną dla dzieci

Tymczasem prezentujemy 6 aplikacji, które już dziś pozwalają zobaczyć, ile jest na koncie bez konieczności logowania. Przy tym wcale nie jest tak, że osoba postronna też się tego dowie. Większość banków umożliwia prezentację dostępnych środków w procentach, a klient sam może zdefiniować wartość dla 100 proc. W takiej sytuacji tylko on wie, co oznacza np. 13 proc. czy 30 proc.


mBank

mbank
W nowej aplikacji mBanku wartość dostępnych środków na koncie uwidoczniona jest na pasku u góry strony. W podobny sposób prezentowane może być również saldo karty kredytowej. Z tym że pasek znajduje się na dole strony startowej aplikacji. Analogicznie wygląda to w aplikacji Orange Finanse.


ING Bank Śląski

ing
W aplikacji tej instytucji wskaźnik salda przypomina prędkościomierz z poloneza pierwszej generacji (miłośnicy polskiej motoryzacji wiedzą, o co chodzi). Im więcej pieniędzy tym więcej kafelków jest pomarańczowych. Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą również zainstalować widget na pulpicie swojego urządzenia.


BZ WBK

bz wbk
W przeciwieństwie do mBanku czy Śląskiego aplikacja BZ WBK pokazuje wartość dostępnych środków a także informację o ostatniej transakcji. W ten sposób łatwo się zorientować, czy na rachunku nie nie zaszły jakieś niepokojące zmiany.


Millennium

millennium
Aplikacja tej instytucji pokazuje wartość dostępnych pieniędzy na wybranym rachunku w postaci procentowej. Wygląda to bardzo podobnie jak w mBanku, z tym że pasek znajduje się w centralnej części ekranu startowego.


Raiffeisen Polbank

raiffaisen
W aplikacji tego banku informacja o saldzie jest podawana w postaci procentowej a także poprzez żółty pasek, którego długość zmienia się w zależności od tego, jak dużo pieniędzy znajduje się na rachunku.


Euro Bank

euro bank
Aplikacja tego banku nie pokazuje salda na ekranie startowym. Umożliwia jednak instalację widgetu na pulpicie. Widget prezentuje stan konta w procentach oraz na tarczy przypominającej licznik prędkości w samochodzie.

Zobacz także: 7 najciekawszych kart na polskim rynku

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies