Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już ubezpieczycie telefon w aplikacji Revoluta. Fintech udostępnił usługę w Polsce

Oferta wygląda na jedną z korzystniejszych na polskim rynku. Polisa pokryje koszty naprawy uszkodzonego lub zniszczonego smartfona

Revolut dojrzał wreszcie, by zaoferować ubezpieczenia smartfonów także na polskim rynku. Proponowane od dzisiaj polisy sprzedawane są we współpracy z firmami Simplesurance oraz Allianz i obowiązują na całym świecie czyli niezależnie od miejsca zdarzenia, które doprowadziło do uszkodzenia smartfona. Ubezpieczyciel pokryje koszt naprawy, jeśli na przykład stłukliście ekran w Waszym smartfonie, zalaliście telefon jakąś cieczą, czy uszkodziliście obudowę, bo ktoś go Wam wytrącił z rąk.

Przeczytajcie także: Revolut ma już 900 tys. klientów

Smartfon można ubezpieczyć pod warunkiem, że został kupiony nowy i nie dawniej niż sześć miesięcy temu. Składka zaczyna się od 4 zł tygodniowo. Przy naprawdę drogich smartfonach o wartości ponad 4 tys. zł nie przekracza 7 zł. Jeśli zapłacicie za rok z góry, otrzymacie ponad 10-proc. rabat. Cena ubezpieczenia ze względu na udział własny jaki trzeba wpłacić przy likwidacji szkody, jest dużo niższa, niż w przypadku obecnie proponowanych na rynku polis dla tego rodzaju sprzętu. W jednej z dużych sieci sprzedających urządzenia AGD RTV, roczna polisa przy zakupie Galaxy Note 8 kosztującego ok. 4,3 tys. zł, we wrześniu znacznie przewyższała 10 proc. wartości smartfona. O wiele droższe są także ubezpieczenia telefonów w jednej z firm oferujących je online, co ciekawe tak jak Revolut współpracującej z Allianzem.

Jak wyjaśnia mi Kiran Wylie, rzecznik prasowy Revoluta, informacje o sposobie likwidacji szkody są wysyłane do użytkowników lub pojawiają się w aplikacji, zaraz po zakupie polisy. Kluczowa dla użytkownika jest oczywiście kwestia sposobu likwidacji szkody. Revolut obiecuje, że smartfony będą naprawiane ekspresowo, bo w ciągu 48 godzin. – Jeśli uszkodzicie telefon, możecie wydrukować naklejkę ze znaczkiem i wysłać urządzenie za darmo pocztą do Simplesurance. Kiedy smartfon zostanie naprawiony, serwis odeśle Wam go za pośrednictwem kuriera – mówi Kiran Wylie.

Przeczytajcie także: Oto karta wielowalutowa od mBanku i Visy

Mam pewne wątpliwości. Anglicy chyba nie wiedzą, jak w Polsce funkcjonuje poczta. 48 godzin to może być trochę za mało, by nasz narodowy operator dostarczył uszkodzony sprzęt tam gdzie trzeba. A przecież naprawa i odesłanie go do właściciela też trochę potrwa. Niemniej jednak przy standardach konkurencji ubezpieczeniowej, nawet i cztery dni to byłby bardzo przyzwoity wynik.

Revolut to firma, która oferuje kartę przedpłaconą z logo organizacji Mastercard oraz powiązaną z nią aplikację, która pozwala użytkownikom tanio kupować i przesyłać różne waluty. Startup stale uzupełnia funkcjonalność kont i ma ambicję stać się globalną alternatywą dla tradycyjnej bankowości. Tak jak niemiecki N26.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies