Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay, Samsung Pay i Android Pay na razie słabo sobie radzą na amerykańskim rynku

Większość amerykańskich wydawców kart umożliwia klientom korzystanie z cyfrowych portfeli takich jak Android Pay czy Apple Pay, ale ich popularność jest wciąż niewielka

Rośnie liczba kart zarejestrowanych w Apple Pay, Android Pay i Samsung Pay, ale ich użycie jest ciągle bardzo małe – wynika z najnowszego raportu firmy PULSE. Opracowanie "The 2017 Debit Issuer Study" dotyczy amerykańskiego rynku kart debetowych i uwzględniono w nim dane zebrane od ponad pięćdziesięciu największych banków i wydawców około 134 mln kart.

Przeczytajcie także: Android Pay ma już 85 tys. użytkowników

Właśnie w nim pojawia się informacja o plastikach zarejestrowanych w najpopularniejszych w USA portfelach mobilnych. Dane pokazują, że mimo iż w 2016 r. liczba przypisanych np. do Apple Pay kart wzrosła o 80 proc., to ich użycie jest śladowe. Łącznie płatności mobilne wykonane z Apple Pay, Android Pay i Samsung Pay odpowiadają zaledwie za jedną czwartą procenta amerykańskich transakcji debetowych. Natomiast trzech na czterech wydawców kart w USA umożliwia ich dodanie do przynajmniej jednego z trzech wymienionych wyżej portfeli mobilnych.

Wyniki badania pokazują także, że Amerykanie wciąż są na etapie rozwiązywania problemu dużego użycia kart z paskiem magnetycznym i zastępowania ich plastikami z chipem. Ale proces ten trwa i już przekłada się na spadek liczby fraudów.

Przeczytajcie także: Abecadło polskiego fintechu. 60 firm...

Od kiedy w USA wprowadzono przepisy niejako zmuszające wydawców do emisji kart zabezpieczonych chipem, wymieniono już 80 proc. plastików starego typu wyłącznie z paskiem. W ubiegłym roku straty wynikające z oszustw dokonywanych za pomocą kart debetowych zmniejszyły się prawie o 30 proc. i wyniosły 900 mln dolarów.

Niedawno podróżowałem służbowo po Stanach Zjednoczonych. W Nowym Jorku udało mi się zapłacić za pomocą Android Pay tylko w jednym miejscu. Tamtejsze bary i restauracje nie posiadają bowiem odpowiednich terminali. Mogliście o tym przeczytać w tym felietonie. Nie dziwi mnie zatem tak niskie wykorzystanie płatności mobilnych w USA.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies