Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO wprowadza prowizje za wypłaty Blikiem

Bank kończy promocję, w ramach której wszyscy mobilni klienci mogli wypłacać gotówkę z bankomatów za darmo

18 maja będzie ostatnim dniem promocji, w ramach której użytkownicy aplikacji IKO, niezależnie od tego, z jakiego rachunku korzystają, mogą wypłacać gotówkę za darmo zarówno z bankomatów PKO jak i pozostałych instytucji oferujących tę usługę. Chodzi o urządzenia BZ WBK, ING Banku Śląskiego, Millennium oraz Euronetu.

Od 19 maja osoby posiadające IKO będą mogły nadal za darmo podejmować pieniądze z bankomatów PKO. Natomiast w przypadku chęci skorzystania z maszyn pozostałych banków oraz Euronetu pojawi się prowizja w wysokości 3 proc. wartości operacji, z tym że minimalna opłata wynosić będzie 5 zł.

Przeczytaj także: Pierwsze dane o transakcjach Blikiem. Rewelacji nie ma

Prowizja ta dotyczyć będzie klientów posiadających podstawowe konto w ofercie banku, czyli „Konto za zero”, „Konto rodzica” a także rachunki przedsiębiorców. Nadal bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów obcych sieci będą mogli użytkownicy IKO, posiadający konta: „Bez granic”, „Pierwsze”, „Dla młodych”, „Pogodne”, „Aurum” i „Platinum II”.

W przypadku klientów posiadających rachunki Inteligo opłata za transakcje w obcych bankomatach wynosić będzie 5 zł bez względu na jej wysokość. Nieco mniej, bo 4,90 zł za wypłatę zapłacą użytkownicy portmonetki IKO.

Decyzja PKO o zakończeniu promocji była spodziewana, ale nie zmienia to faktu, że to nie pomoże upowszechnieniu się Blika, czyli nowego systemu płatniczego oferowanego przez kilka banków, w tym PKO. Dzięki niemu użytkownicy aplikacji bankowych mogą wykonywać transakcje bezgotówkowe w sklepach oraz korzystać z bankomatów. I właśnie ta ostatnia funkcja jest najczęściej wykorzystywana przez „blikowców”. Wprowadzenie opłat za te transakcje na pewno zniechęci do jej wykorzystywania.

Przeczytaj także: Wkrótce duże zmiany w aplikacji IKO

Zresztą opłaty za korzystanie z Blika wkrótce pojawią się także w innych bankach. Już we wrześniu wprowadzi je Millennium. Jego klienci korzystający z wypłat gotówki Blikiem z bankomatów obcych banków zapłacą za tę przyjemność każdorazowo 5 zł. Prowizji będzie można uniknąć w zamian za wpływy na rachunek w wysokości 1000 zł oraz wykonanie przynajmniej jednej transakcji przypisaną do konta kartą.

Jeszcze dalej idzie ING Bank Śląski. Od początku przyszłego roku będzie pobierał opłatę w wysokości 7 zł miesięcznie od każdego klienta, który Blika aktywował, ale nie wykonuje za jego pośrednictwem transakcji bezgotówkowych. Bank zrezygnuje z prowizji pod warunkiem dokonania płatności nowym instrumentem w sklepach na kwotę min. 300 zł miesięcznie.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies