Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwsze dane o transakcjach Blikiem. Rewelacji nie ma

Tak przynajmniej wynika ze statystyk BZ WBK

To pierwszy bank, który zdecydował się upublicznić informacje na temat liczby transakcji przeprowadzanych za pomocą nowego systemu płatniczego. Blik wystartował 9 lutego. Od tego dnia do końca marca klienci BZ WBK wykonali za jego pomocą 18,5 tys. transakcji.

To niewiele biorąc pod uwagę ogólną liczbę klientów bankowości mobilnej tego banku, która przekracza już 530 tys. W całym I kw. 2015 roku za pośrednictwem aplikacji wykonali oni ok. 1,2 mln transakcji. Na tym tle więc transakcyjność Blika wygląda skromnie.

Przeczytaj także: Operator Blika podpisał umowę z firmą CashBill

Trzeba jednak pamiętać, że nowy system dopiero wystartował i pewnie niewielu klientów wie, że już może z niego skorzystać oraz gdzie to może zrobić. A brak jakiejkolwiek akcji promocyjnej na pewno nie pomaga tego zmienić.

Z moich informacji wynika, że taka akcja rozpocznie się dopiero jesienią. Władze PSP uzasadniają, że dziś, gdy sieć akceptacji dopiero powstaje, nie ma sensu wydawać pieniędzy na reklamę. We wrześniu liczba punktów, w których będzie można skorzystać z Blika, ma już przekraczać 100 tys. Obecnie wynosi ok. 50 tys.

Przeczytaj także: Aplikacja Millennium z Blikiem na zegarek już 12 maja

Blik to system płatności mobilnych, oferowany przez spółkę Polski Standard Płatności. Jej akcjonariuszami są duże banki, w tym Alior, BZ WBK, ING, mBank, Millennium i PKO. Obecnie z Blika można korzystać w bankomatach należących do tych banków, w niektórych terminalach firmy eService oraz w internecie. W maju do sieci akceptacji Blika mają dołączyć terminale PolCard oraz bankomaty Planet Cash i Euronet.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies