Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Operator Blika podpisał umowę z firmą CashBill

Użytkownicy nowego systemu mobilnego będą mogli płacić za jego pomocą u akceptantów obsługiwanych przez CashBill jeszcze w tym tygodniu

W obszarze e-commerce Polski Standard Płatności, zarządzający systemem Blik, współpracuje już ze spółkami Dotpay, Przelewy24 oraz Transferuj.pl. Teraz dołącza do nich firma CashBill.

Przeczytaj także: Aplikacja Millennium na zegarki będzie oferować Blika

Niestety nie wiadomo, ile sklepów internetowych Cashbill obsługuje, bo informacji tej nie podaje do publicznej wiadomości. Na swojej stronie internetowej nie chwali się również, z jakimi akceptantami współpracuje. Próbowałem dowiedzieć się tego bezpośrednio w spółce, niestety nie udało mi się dodzwonić. Dotąd firma Cashbill znana była jednak przede wszystkim z obsługi mikropłatności.

Natomiast obserwując działania władz PSP widać, że koncentrują się one obecnie na rozbudowie sieci akceptacji. Ostatnie tygodnie zaowocowały szeregiem informacji o kolejnych umowach zawartych lub już negocjowanych przez PSP z operatorami terminali i bankomatów. Są wśród nich: właściciel marki PolCard, operator bankomatów Planet Cash oraz największa sieć bankomatów w Polsce – Euronet.

Przeczytaj także: BPH wystartował z płatnościami mobilnymi NFC

Blik to system płatności mobilnych, zarządzany przez PSP. Spółkę założyło sześć dużych polskich banków, w tym: Alior, BZ WBK, ING, mBank, Millennium i PKO BP. Na razie można przy jego pomocy wybierać pieniądze z bankomatów należących do banków założycieli, płacić w części terminali należących do firmy eService oraz w niektórych sklepach internetowych. Łącznie sieć akceptacji ma już przekraczać 50 tys. punktów.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies