Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości od Samsunga. Debiut S8 i S8+ to także powiew świeżości w płatnościach

Premiera nowego, flagowego smartfona marki Samsung może sugerować, że od biometrii ciężko już będzie uciec zarówno użytkownikom urządzeń mobilnych jak i klientom instytucji finansowych

Kilka godzin temu Samsung ogłosił, że jeszcze w tym roku nastąpi integracja Samsung Pay oraz Visa Checkout. Właściciele smartfonów tej marki będą mogli płacić online w e-sklepach jednym kliknięciem, autoryzując transakcję odciskiem palca. O ile powiązanie portfela cyfrowego z Samsung Pay nie jest specjalną nowością (Mastercard anonsował dostępność swojego Masterpassa w Android Pay i Samsung Pay już jesienią ubiegłego roku), o tyle na uwagę zasługuje wygodny sposób potwierdzenia transakcji.

Przeczytajcie także: Getin wdroży płatności od Google'a

Użytkownik kupując coś w sieci, na ekranie smartfona lub komputera zobaczy przycisk Samsung Pay/Visa Checkout. Wystarczy, że wybierze tę formę płatności, przyłoży palec do czytnika linii papilarnych na smartfonie i gotowe. Zresztą wygląda na to, że biometria zagości w rozwiązaniach płatniczych już na dobre, dzięki wczorajszej premierze smartfonów S8 i S8+. Nie licząc Note 7, który wycofano z rynku, Samsung po raz pierwszy zastosował w urządzeniu mobilnym aż trzy zabezpieczenia biometryczne: skanery tęczówki oka i linii papilarnych oraz rozpoznawanie twarzy.

Przeczytajcie także: Alior stawia na biometrię głosu i twarzy

To otwiera drogę do szerokiego wykorzystania oferowanego przez Mastercarda instrumentu Mastercard Indentity Check, eliminującego konieczność zapamiętywania jakichkolwiek haseł, i płacenia np. za pomocą "Selfie Pay". Rozwiązanie od Mastercarda jest już dostępnie w szesnastu krajach świata.

Miło jest o tych nowościach pisać, a jeszcze milej byłoby jednak z nich korzystać. O ile Masterpass jest już dostępny w Polsce a Visa Checkout będzie za chwilę, o tyle Samsung Pay nie i nic nie wskazuje, by się to miało zmienić. Przynajmniej konkurencja Samsunga nie każe nam czekać i coraz większa liczba banków oferuje Android Pay. Coraz popularniejsze są też mobilne płatności HCE.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies