Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatność przy pomocy biometrii twarzy? Taką nowość użytkownicy Samsung Pay mają dostać wraz z debiutem S8

Tak przynajmniej twierdzi agencja Bloomberg. Czy to się potwierdzi, dowiecie się 29 marca, bo na ten dzień zaplanowano premierę nowego smartfona Samsunga

Galaxy S8, nowy flagowy smartfon Samsunga będzie wykorzystywał technologię rozpoznawania twarzy do autoryzacji płatności w Samsung Pay – informuje agencja Bloomberg powołując się na bliżej nieokreślone źródła. Ponoć Samsung współpracuje już z bankami nad wdrożeniem tego rozwiązania w najbliższych miesiącach. Koncern odmówił agencji komentarza w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Rośnie ryzyko cyberataków na systemy banków

Jeśli tak rzeczywiście będzie, to S8 będzie posiadał trzy równolegle zabezpieczenia biometryczne – w dwa z nich, czyli skanery siatkówki oka oraz linii papilarnych zostały zaopatrzone poprzednie modele z tej serii. Premierę S8 zapowiedziano na 29 marca 2017 r. Odbędzie się podczas specjalnego eventu w Nowym Jorku.

Przeczytajcie także: Nowy numer telefonu? Będziecie musieli odwiedzić bank

Technologia rozpoznawania twarzy nie jest całkowicie nowa na rynku. Już siedem lat temu były w nią wyposażone np. modele HTC Touch Pro z wysuwaną klawiaturą. Wówczas uruchomienie przedniej kamery smartfona i nakierowanie jej na twarz, było (obok kodu PIN i tzw. wężyka) dodatkowym sposobem odblokowania ekranu. Pamiętam, że metoda ta była wówczas zawodna, szczególnie w pomieszczeniach, ze względu na niewystarczające oświetlenie. Być może teraz ulepszono tę technologię.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies