Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
6 banków, które płacą za otwarcie konta najwięcej

Nawet 1000 zł można dostać w zamian za otwarcie rachunku bankowego

Skończyła się era darmowych obiadów – mówi część bankowców na czele z prezesem Citi Handlowego Sławomirem Sikorą i podnosi prowizje za prowadzenie rachunków, kart - wszędzie tam, gdzie się da. – Ludzie nie powinni płacić bankowi, tylko za to, że są jego klientami – mówią inni, w tym Szymon Midera, nowy szef Pocztowego, który deklaruje, że w jego banku nigdy nie będzie opłaty za konto.

Przeczytaj także: Polacy zamknęli w ubiegłym roku kilkaset tysięcy rachunków osobistych

Wszystkich łączy jedno: chcą otwierać jak najwięcej nowych rachunków. Sprawdzonym od lat sposobem na to, by przyciągnąć klientów, jest bonus w postaci zwrotu części wydatków dokonywanych kartą, premii za regularne wpływy, czy ostatnio także za korzystanie z aplikacji mobilnej.

Przeczytaj także: Zmieniamy banki? Może, ale na pewno nie przez Ognivo

Znalazłem 6 banków, które oferują obecnie pieniądze w zamian za otwarcie u nich konta. Oto ich lista wraz z warunkami, jakie trzeba spełnić, aby premię dostać. A może to być nawet 1000 zł. Ale uwaga: uruchomienie nowego rachunku tylko po to, by zgarnąć kasę od banku, może się nie opłacać, jeżeli z konta nie będzie się regularnie korzystać. Dlatego przedstawiam także wysokość prowizji za prowadzenie ROR-u i karty.


6. ING Bank Śląski

ing logo

Maksymalna premia: 100 zł.

Warunki: otwarcie rachunku „Direct” do 18 maja, płatności bezgotówkowe kartą wydaną do rachunku na kwotę min. 1000 zł do 16 października, posiadanie aktywnego rachunku w dniu 16 listopada.

Warunki prowadzenia konta: bezpłatnie.

Warunki korzystania z karty: oplata 7 zł miesięcznie lub 0 zł przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł miesięcznie.


5. BZ WBK

bzwbk crop

Maksymalna premia: 150 zł/50 zł miesięcznie przez 3 miesiące.

Warunki: otwarcie „1|2|3 konta” do 30 czerwca, wpływy na rachunek w wysokości min. 500 zł miesięcznie, wydatki na bilety komunikacji miejskiej lub doładowania telefonów aplikacją mobilną w wysokości min. 50 zł miesięcznie.

Warunki prowadzenia konta: 20 zł miesięcznie lub 0 zł, przy wpływach na rachunek w wysokości min. 2 tys. zł miesięcznie.

Warunki korzystania z karty: opłata 5 zł miesięcznie lub 0 zł przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 500 zł miesięcznie.


4. mBank

mbank crop

Maksymalna premia: 300 zł/50 zł miesięcznie przez pół roku.

Warunki: otwarcie „eKonta mobilnego” lub „eKonta mobilnego Plus” do 30 czerwca, wpływy na rachunek w wysokości min. 1000 zł miesięcznie, płatności bezgotówkowe kartą lub systemem mobilnym Blik na kwotę min. 250 zł. Bank zwraca 2 proc. wydatków więc do uzyskania maksymalnej kwoty wypłaty potrzebne są płatności bezgotówkowe w dowolnych sklepach na kwotę 2,5 tys. zł.

Warunki prowadzenia konta: „eKonto mobilne” bezpłatnie, „eKonto mobilne Plus” 5 zł miesięcznie lub bezpłatnie przy wpływach na rachunek w wysokości min. 1000 zł miesięcznie.

Warunki korzystania z karty: opłata 4 zł miesięcznie lub 0 zł przy wykonaniu transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 200 zł miesięcznie.


3. Alior

alior

Maksymalna premia: 400 zł rocznie/50 zł miesięcznie.

Warunki: otwarcie rachunku „Konto rozsądne”, wpływy na rachunek z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium, dokonywanie kartą płatności w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach, z wyłączeniem sklepów internetowych. Bank zwraca 3 proc. wydatków, więc do uzyskania maksymalnej kwoty wypłaty potrzebne są płatności bezgotówkowe na kwotę ok. 1,7 tys. zł miesięcznie.

Warunki prowadzenia konta: 8 zł miesięcznie lub bezpłatnie, jeśli na rachunku księgowane będą wpływy z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium.

Warunki korzystania z karty: opłata 13 zł lub 5 zł, jeśli na rachunku będą księgowane wpływy z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium. Dodatkowo wydanie karty kosztuje 10 zł.


2. BPH

bph crop

Maksymalna premia: 600 zł/50 zł miesięcznie przez rok.

Warunki: otwarcie rachunku „Lubię to konto” do 30 czerwca. Bank zwraca 3 proc. wydatków w sklepach stacjonarnych i internetowych, więc do uzyskania maksymalnej kwoty premii potrzebne są płatności bezgotówkowe na kwotę ok. 1,7 tys. zł miesięcznie.

Warunki prowadzenia konta: bezpłatnie.

Warunki korzystania z karty: opłata 6 zł miesięcznie lub bezpłatnie, jeśli zostaną wykonane co najmniej cztery transakcje bezgotówkowe kartą miesięcznie.


1. Credit Agricole

credit agricole crop

Maksymalna premia: 1000 zł.

Warunki: otwarcie dowolnego konta do 31 maja i wpływy na rachunek w wysokości 1,5 tys. zł miesięcznie (wypłata 100 zł), zamknięcie rachunku w innym banku i złożenie dyspozycji przelewania wynagrodzenia na rachunek w CA (wypłata 100 zł), opłacanie faktur za media – bank zwraca 5 proc. wydatków, maksymalnie 300 zł rocznie, uruchomienie usługi CAsaver, w ramach której płatności kartą zaokrąglane są do równych kwot a końcówki lokowane na koncie oszczędnościowym. Bank dokłada połowę tego, co uda się oszczędzić, maksymalnie 500 zł rocznie.

Warunki prowadzenia polecanego przez bank „Konta Prostooszczędzającego Plus”: 9,90 zł lub bezpłatnie, jeżeli na rachunku księgowane są wpływy w wysokości min. 1,5 tys. zł miesięcznie.

Warunki korzystania z karty: oplata 7,90 zł lub bezpłatnie, jeśli na rachunku księgowane są wpływy w wysokości min. 1,5 tys. zł miesięcznie oraz zostaną wykonane transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę min. 500 zł miesięcznie.

Zobacz także: 7 najciekawszych kart na polskim rynku

Zobacz także: 6 aplikacji bankowych do których najłatwiej się zalogować

KATEGORIA
PORADNIKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies