Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bank na Smart TV się nie sprawdził

BZ WBK nie będzie rozwijał aplikacji bankowej na telewizory

BZ WBK jest pierwszym bankiem w Polsce, który podjął ryzyko przygotowania aplikacji na telewizory. Zadebiutowała jesienią 2013 roku na urządzeniach Smart TV Samsunga.

Przeczytaj także: Bank Śląski wprowadził nowe funkcje w swojej aplikacji mobilnej

Dzięki aplikacji klienci banku, posiadający jednocześnie podłączony do internetu nowoczesny telewizor koreańskiego producenta, na dużym ekranie mogli sprawdzać salda i dostępne środki na rachunkach, przeglądać historię transakcji na kontach i kartach czy śledzić aktualne kursy walut. BZ WBK planował rozwijanie funkcjonalności aplikacji.

Ale nigdy do tego nie doszło, a aplikacja nie wyszła poza fazę eksperymentu. Po ponad roku od wdrożenia można założyć, że już raczej nie wyjdzie. Z moich informacji wynika, że BZ WBK nie będzie jej dalej rozwijał, przynajmniej na razie.

Stoi za tym, oprócz niewielkiego zainteresowania za strony klientów, również problem z nawigowaniem po aplikacji. Można to robić np. za pomocą gestów czy pilota, ale żaden z tych sposobów nie jest zbyt wygodny.

Przeczytaj także: Konto w BZ WBK założycie bezpośrednio przez aplikację

BZ WBK znany jest z tego, że nie boi się eksperymentować z nowoczesnymi technologiami. Jako jedna z pierwszych instytucji na naszym rynku (po Banku Millennium) zamierzał wykorzystać w bankowości okulary Google Glass. Projekt umarł śmiercią naturalną po tym, jak amerykański koncern zrezygnował z ich produkcji.

BZ WBK informował również, że pracuje nad wykorzystaniem w oddziałach beaconów (czujników, które łączą się ze smartfonem i w ten sposób przekazują użytkownikom informacje). Obecnie ma też jedną z najnowocześniejszych na naszym rynku aplikacji mobilnych na smartfony, a wkrótce w jednym ze swoich oddziałów w Lubinie rozpoczyna testy biometrii polegające na skanowaniu naczyń krwionośnych palca.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies