Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Societe Generale będzie jak Getin. Zaproponuje klientom kartę z dynamicznym kodem autoryzacyjnym

Kod wyświetla się na małym ekranie umieszczonym na rewersie plastiku, tam gdzie zwykle jest wydrukowany

Francuski bank Societe Generale wspólnie z firmą Oberthur Technologies wprowadza nowy produkt. Jest to karta płatnicza, na której tradycyjny trzycyfrowy kod CVV zamieniono na zmieniany co godzinę i wyświetlany na mini ekranie kod cyfrowy.

Przeczytajcie także: Wykorzystają karty płatnicze do obsługi imprez masowych

Bank przeprowadził już testy tego rozwiązania wśród 500 klientów. Pilotaż wypadł pozytywnie i produkt znajdzie się w ofercie instytucji. Zdaniem banku, karta jest bezpieczniejsza niż klasyczny plastik, bo jeśli jej dane zostaną wykradzione na przykład ze sklepu internetowego na nic się przestępcom nie zdadzą - numer CVV, który trzeba podać przy płatności online w ciągu godziny utraci ważność. Z nowego rozwiązania mogą korzystać klienci Societe Generale posiadający karty Visa. Kosztuje to 12 euro rocznie i jest to opłata dodatkowa, niezależna od prowizji pobieranej z tytułu korzystania z karty.

Przeczytajcie także: Już 600 tys. razy na poczcie zapłaciliście kartami

W Polsce karta z dynamicznym kodem zabezpieczającym nie jest niczym nowym. Od stycznia tego roku oferuje ją swoim klientom Getin. W tym przypadku jest to plastik z logo Mastercad. Także i tu wprowadzenie nowego produktu argumentowano koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników kart. Korzystanie z karty Getinu nie jest jednak dodatkowo płatne. Należy liczyć się jedynie z dość wysoką prowizją za jej wydanie, wynoszącą 50 zł.

Moim zdaniem, w epoce tokenizacji, HCE, portfeli cyfrowych Masterpass lub Visa Checkout, czy Blika, plastiki z ciekłokrystalicznym wyświetlaczem na rewersie to gadżet, który nie znajdzie szerszego zastosowania. Wymienione przeze mnie rozwiązania są dla płatności e-commerce’owych co najmniej równie bezpieczne, a na pewno dużo wygodniejsze niż karta z dynamicznym kodem CVV/CVC.

Źródło: Fstech

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: VISA, CVC

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies