Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Na pocztach terminale też potrzebne. Już 600 tys. razy zapłaciliście tam kartami

Ciekawe statystyki na temat wykorzystania kart w urzędach pocztowych podała przed chwilą Visa

Z komunikatu prasowego organizacji wynika, że od czasu pojawienia się pierwszych terminali płatniczych w placówkach własnych Poczty Polskiej, co nastąpiło kilka tygodni temu, jej klienci użyli kart ponad 600 tys. razy. To oznacza, że średnio w każdym oddziale Poczty zapłacono kartą ponad 130 razy. Może to i niewiele, ale pamiętajcie, że cała sieć tej instytucji objęta jest akceptacją kart dopiero od paru dni. W kolejnych okresach wykorzystanie plastikowego pieniądza powinno tu przyspieszać.

Wydaje się też, że statystyka ta zamyka usta niedowiarkom, którzy podnosili, że osoby odwiedzające Pocztę raczej nie będą płacić kartami. – To znaczące ułatwienie dla naszych klientów, wśród których ta forma płatności spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem – powiedział Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.

Przeczytajcie także: Wiceminister: polska karta wystartuje w przyszłym roku

Natomiast z informacji prasowej Visy wynika, że organizacja spodziewa się iż rok 2016 przejdzie do historii jako przełomowy dla obrotu bezgotówkowego w Polsce. Kamieniem milowym w rozwoju tutejszego rynku płatniczego ma być m.in. spodziewane przekroczenie liczby pół miliona terminali POS.

Według ostatnich danych Narodowego Banku Polskiego łączna liczba terminali płatniczych działających w Polsce sięgnęła w czerwcu br. 497,5 tys. Liczba ta nie uwzględnia jednak blisko 8 tys. urządzeń uruchomionych w urzędach pocztowych oraz kolejnych kilkunastu tysięcy urządzeń zainstalowanych od czerwca, których można się spodziewać na podstawie przyrostów z dwóch pierwszych kwartałów tego roku (odpowiednio: o 14,6 tys. i o 19,3 tys.).

Przeczytajcie także: Moneyback za płatność kartą na poczcie

– Obecny rok bez wątpienia jest wyjątkowy dla rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce. Wspieramy Pocztę Polską w wysiłkach prowadzących do wdrożenia i popularyzacji płatności bezgotówkowych. Fakt, że w jej placówkach można już płacić kartami to wsparcie realizowanych przez nas, wspólnie z polskimi bankami i agentami rozliczeniowymi działań na rzecz upowszechnienia obrotu bezgotówkowego jako najbardziej wygodnej i bezpiecznej formy płatności – stwierdziła Małgorzata O’Shaughnessy, dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej w Visa.

Z danych organizacji wynika ponadto, że już 58 proc. wszystkich transakcji dokonywanych za pośrednictwem kart z jej logo to płatności zbliżeniowe. Rok temu ten udział wynosił 43 proc. Obecnie zbliżeniowo można płacić w ponad 425 tys. terminali, co stanowi 86 proc. wszystkich tego typu urządzeń działających na polskim rynku. Do końca 2017 r. płatności zbliżeniowe mają być obsługiwane przez wszystkie terminale w Polsce.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies