Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karta z dynamicznym kodem już w ofercie Getinu

Nowy produkt zwiększa bezpieczeństwo płatności w internecie

O tym, że nowa karta znajdzie się wkrótce w jego ofercie, Getin informował już kilka miesięcy temu. Teraz stało się to faktem. Bank zapewnia w komunikacie prasowym, że korzystanie z karty z dynamicznym kodem nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Natomiast samo wydanie MasterCard Debit z dynamicznym CVC2 to koszt 50 zł.

Przeczytajcie także: Citi rozdaje tablety do darmowej kredytówki

Getin chwali się, że jest pierwszym i na razie jedynym bankiem na świecie, który ma taki plastik w swojej ofercie. Na jego rewersie umieszczony został niewielki wyświetlacz, który co godzinę wyświetla nowy zestaw cyfr, w ten sposób zastępując drukowany trzycyfrowy kod wykorzystywany do zabezpieczenia transakcji online.

Dynamic CVC

Dzięki temu rozwiązaniu, klienci banku otrzymają dodatkowe zabezpieczenie, gdy zechcą coś kupić w internecie. Nawet bowiem jeśli kod wycieknie z bazy e-sklepu, nie przyda się przestępcom. No chyba, że próbowaliby wykonać oszukańczą transakcję niemal od razu po tej autoryzowanej przez prawowitego użytkownika karty.

Przeczytajcie także: Raiffeisen ograniczył współpracę z Wizz Air

– Klienci coraz chętniej decydują się na zakupy online. Jednak barierą pojawiającą się podczas takich transakcji jest niepewność związana z bezpieczeństwem. Karta ze zmiennym kodem CVC2, którą wprowadzamy na polski rynek, jest odpowiedzią na te obawy – mówi Paweł Wawiernia, dyrektor departamentu kart płatniczych i płatności alternatywnych w Getin Noble Banku.

Karta z dynamicznym kodem zabezpieczającym to drugi plastik w ofercie Getinu, posiadający wyświetlacz ciekłokrystaliczny. Wcześniej bank rozpoczął też sprzedaż MasterCard Display, która dzięki temu elementowi umieszczonemu na awersie umożliwia sprawdzanie salda na rachunku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies