Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blikiem już można płacić na Allegro. Na razie tylko w desktopowej wersji serwisu

Kafelek umożliwiający użycie Blika pojawił się wśród dostępnych metod płatności, tuż obok szybkiego przelewu

Informację o możliwości zapłacenia Blikiem na Allegro na adres alert@cashless.pl nadesłał jeden z czytelników Cashless. Sprawdziłem i rzeczywiście, jak widzicie na zamieszczonym niżej zrzucie ekranu, Blik w serwisie aukcyjnym już jest i został umieszczony wśród dostępnych metod płatności w postaci odrębnego kafelka.

Przeczytajcie także: Pekao w Bliku? Chyba dopiero po "repolonizacji"

Na razie jednak, Blik trafił wyłącznie do desktopowej wersji serwisu. W aplikacji Allegro za zakupy nim jeszcze nie zapłacicie. Poza tym w procesie płatności nie można jeszcze zaufać odbiorcy. To oznacza, że nie jest to jeszcze słynny blikowy one click i kod trzeba podawać przy każdej transakcji.

O tym, że Blik pojawi się na Allegro w połowie listopada, Cashless informował tydzień temu w tym tekście. Jacek Uryniuk cytował wtedy Grzegorza Długosza, prezesa spółki PSP będącej operatorem Blika. Długosz podczas konferencji Payment Meeting zapowiedział, że w połowie listopada tym instrumentem będzie można płacić w "dużym sklepie internetowym". Oczywiście miał na myśli Allegro i, jak widzicie, nie rzucał słów na wiatr.

Przeczytajcie także: Statystyki Express Elixir znów urosną

Natomiast w pozostałych sklepach internetowych, w których za obsługę płatności odpowiedzialna jest firma PayU, dokonywanie transakcji Blikiem możliwe jest już od kilku tygodni. Jednocześnie banki pracują nad usprawnieniem metody płatności, dzięki czemu użytkownicy Blika będą mogli zaufać odbiorcę i w przyszłości płacić bez podawania kodu Blik. Po dodaniu sklepu do odbiorców zaufanych płatność będzie odbywać po zatwierdzeniu jej na smartfonie, na którym automatycznie wygenerowany zostanie komunikat o dokonywanej właśnie transakcji.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: BLIK, ALLEGRO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies