Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Statystyki Express Elixir znów urosną. Od dziś mogą z niego korzystać wszyscy klienci BGŻ BNP Paribas

To jeden z efektów fuzji operacyjnej, jaka właśnie dokonała się w wyniku przeniesienia klientów BGŻ do systemu Pl@net

Zakończyła się już kilkudniowa przerwa w dostępie do usług banku BGŻ BNP Paribas. Od dziś wszyscy klienci tej instytucji, a więc także ci, którzy rachunki zakładali w byłym BGŻ, logują się na konto za pośrednictwem systemu transakcyjnego Pl@net dostępnego wcześniej tylko dla klientów BNP Paribas. Z informacji umieszczonej na stronie internetowej banku wynika, że fuzja operacyjna zakończyła się sukcesem. W związku z tym system eBGŻ zniknął już z sieci. Od teraz klienci korzystający dotąd z tego rozwiązania mogą dostać się na rachunek za pośrednictwem strony https://planet.bgzbnpparibas.pl/.

Przy pierwszym logowaniu muszą użyć dotychczasowej nazwy użytkownika, a na numer telefonu, na który dotąd otrzymywali SMS-y do potwierdzania transakcji w eBGŻ, zostanie im przesłane hasło startowe do systemu Pl@net. Po jego wprowadzeniu zostaną poproszeni o utworzenie nowego hasła. Autoryzacja transakcji pozostaje bez zmian i nadal odbywać się będzie za pomocą haseł SMS. Ich nadawcą od teraz będzie BankBGZBNPP. Numery rachunków nie zmieniły się. Również karty debetowe i kredytowe zachowają swoją ważność do terminu widniejącego na plastiku, a kody PIN nie uległy zmianie. Od dziś klienci byłego BGŻ mogą też korzystać z natywnej aplikacji mobilnej, przygotowanej na urządzenia z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Przeczytajcie także: Już zarejestrujcie SIM przez Millennium

Na profilu banku na Facebooku klienci zgłaszają jednak problemy. Przede wszystkim są kłopoty z dodzwonieniem się na infolinię banku. Ponadto informują o tym, że serwis transakcyjny ma problemy z wydajnością (bank tłumaczy to dużym zainteresowaniem ze strony klientów). Podobnie jest z aplikacją mobilną. Problemy te prawdopodobnie ustąpią z czasem. Pojedynczy klienci zgłaszają również brak historii transakcji, wzrost raty kredytowej czy nawet brak środków na koncie, które wcześniej tam były. Bank wyjaśnia sprawy w postępowaniach indywidualnych.

Fuzja operacyjna BGŻ i BNP może mieć jeden ciekawy efekt – prawdopodobnie skokowo wzrośnie liczba transakcji w systemie Express Elixir. To rozwiązanie umożliwiające dokonywanie przelewów natychmiastowych między rachunkami prowadzonymi przez różne banki. Dotychczas zazwyczaj było tak, że po wejściu dużego banku do tego systemu notował on znaczny wzrost transakcyjności. Teraz także można się tego spodziewać, gdyż od dziś z systemu zarządzanego przez KIR mogą korzystać wszyscy użytkownicy rachunków w BGŻ BNP Paribas. Wcześniej możliwość taką mieli wyłącznie klienci byłego BNP Paribas.

Przeczytajcie także: Kolejny rekord systemu Express Elixir

Warto jednak nadmienić, że w przeciwieństwie do większości banków BGŻ BNP Paribas nie pozwala na wykonywanie przelewów ekspresowych w trybie 24/7. Jego klienci mogą przeprowadzać transakcje w systemie Express Elixir w dni powszednie od godz. 6 do godz. 20. Natomiast w sobotę i w niedzielę oraz święta dyspozycje nie będą realizowane. Moim zdaniem, to znacznie zmniejsza użyteczność tego rozwiązania. W końcu na razie służy ono głównie do ratowania się w sytuacjach awaryjnych, a te nie wybierają sobie godzin, w których mają się zdarzyć.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies