Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny rekord transakcyjności systemu Express Elixir

Dla zarządzanego przez KIR systemu październik był najlepszy w historii zarówno pod względem liczby jak i wartości wykonanych przelewów

Z danych opublikowanych przez KIR wynika, że w ubiegłym miesiącu przez Express Elixir przeszło niemal 248 tys. transakcji, o łącznej wartości 952 mln zł. To najlepszy miesięczny wynik od startu tego rozwiązania. Wcześniejszy rekord zanotowano we wrześniu. Wówczas wykonaliście 244 tys. przelewów o wartości 950 mln zł.Choć, jak widzicie, wzrost miesięczny jest niewielki, to popularność systemu zarządzanego przez KIR szybko rośnie, o czym świadczyć może porównanie tegorocznych danych ze statystykami z października roku ubiegłego. Wówczas przez Express Elixir przeszło niecałe 140 tys. przelewów na kwotę ok. 650 mln zł.

Przeczytajcie także: Sąd zarejestrował połączenie Aliora i BPH

Na wzrost wykorzystania EE wpływ ma przede wszystkim zwiększająca się dostępność usługi. Ostatnio z tego rozwiązania zaczęli korzystać klienci kilku banków oferujących system płatności mobilnych Blik, który przelewów ekspresowych używa do transakcji P2P. W przyszłym tygodniu natomiast z przelewów EE będą mogli korzystać już wszyscy klienci BGŻ BNP Paribas, który w ten weekend przeprowadza fuzję operacyjną swoich systemów informatycznych.

Przeczytajcie także: Rosną statystyki systemu Ognivo

KIR podał także, że w październiku rozliczył w zwykłym systemie Elixir 146,4 mln transakcji o wartości 379,9 mld zł, a w systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro – 2 mln transakcji o wartości 10,4 mld euro. Jak widzicie, na tle starszych systemów KIR-u statystyki przelewów ekspresowych, choć dynamicznie rosną, wciąż wyglądają dość skromnie.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies