Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O jeden bank mniej. Sąd zarejestrował połączenie Aliora z częścią BPH

Rozpoczynają się prace nad przeniesieniem użytkowników rachunków i kart BPH do Aliora

Z informacji przekazanej dziś przez biuro prasowe BPH wynika, że połączenie wydzielonej części banku (bez kredytów hipotecznych i TFI) z Aliorem zostało zarejestrowane przez sąd. Większość klientów BPH stało się tym samym klientami banku zarządzanego przez Wojciecha Sobieraja. Po stronie BPH pozostali tylko ci, którzy zaciągnęli w tej instytucji kredyt na mieszkanie. Bank nie będzie sprzedawał nowych kredytów, a jedynie obsługiwał już udzielone. W praktyce więc od dziś na polskim rynku jest o jeden bank detaliczny mniej.

Przeczytajcie także: Ze względu na FATCA bank może zablokować konto

Tymczasem dziś o godz. 18.30 dla klientów BPH rozpocznie się przerwa w dostępie do większości usług bankowych, która ma oczywiście związek z przeniesieniem do Aliora. Przerwa ma potrwać do niedzieli do godz. 21.00. W jej trakcie nie będzie możliwe: korzystanie ze strony internetowej www.bph.pl, zarządzanie rachunkiem za pośrednictwem internetowych serwisów transakcyjnych Sez@m, BusinessNet i M@klerPlus oraz aplikacji mobilnej oraz wykonywanie przelewów typu pay by link w sklepach internetowych. Call center banku będzie działać wyłącznie w trybie informacyjnym. Normalnie będą natomiast działać karty, którymi będzie można płacić także w internecie.

Od niedzielnego wieczora klienci BPH przeniesieni do Aliora będą musieli przyzwyczaić się do nowej rzeczywistości. Dotychczasowe systemy bankowości elektronicznej Sez@m, BusinessNet i M@klerPlus dostępne będą pod nowym adresem: https://online-fuzja.aliorbank.pl. Loginy i hasła do logowania, a także funkcjonalność systemów pozostaną bez zmian. Podobnie będzie w przypadku aplikacji mobilnej, z której klienci nadal będą mogli korzystać. Wersja Lite bankowości internetowej dostępna będzie pod nowym adresem http://mobile.fuzja.aliorbank.pl. Zmienią się również adresy e-mail do kontaktu z bankiem. Dla klientów indywidualnych i biznesowych będzie to: kontakt1@alior.pl a dla klientów korporacyjnych: businessline@alior.pl.

Przeczytajcie także: Rosną statystyki systemu Ognivo

Natomiast osoby, które spłacają obecnie kredyt hipoteczny w BPH i posiadają inne produkty tego banku, po fuzji prawnej z Aliorem staną się zarówno klientami BPH w zakresie kredytu hipotecznego, jak i Aliora w zakresie pozostałych produktów. Raty kredytu hipotecznego można będzie spłacać korzystając z usługi polecenia zapłaty, przelewem bądź wpłacając gotówkę w oddziale dowolnego banku świadczącego taką usługę (co może wiązać się z dodatkowymi opłatami zgodnymi z taryfą opłat i prowizji banku realizującego daną usługę). Wpłat gotówkowych, także walutowych, będzie można dokonywać bez dodatkowych opłat w dotychczasowych oddziałach własnych BPH przejętych przez Alior.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FUZJA, ALIOR, BPH

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies