Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Prezes PSP: na Allegro zapłacicie Blikiem w połowie listopada

Terminu wdrożenia nie potwierdza na razie biuro prasowe firmy PayU, która obsługuje płatności na Allegro

Z informacji przekazanych wcześniej przez PayU wynika, że w większości sklepów internetowych obsługiwanych przez tę firmę już powinniście móc zapłacić Blikiem. Ale na Allegro jeszcze nie. Wiele wskazuje na to, że sytuacja zmieni się za kilka dni. Tak przynajmniej wynika ze słów Grzegorza Długosza, prezesa spółki Polski Standard Płatności, która jest operatorem Blika.

Przeczytajcie także: Trwają rozmowy nad wejściem do Blika Pekao

– W połowie listopada użytkownicy Blika będą mogli nim płacić w dużym sklepie internetowym w Polsce – zadeklarował Grzegorz Długosz w trakcie swojego wystąpienia podczas konferencji Payment Meeting, która odbyła się wczoraj w Warszawie pod patronatem serwisu Cashless. Wiele wskazuje na to, że miał na myśli właśnie Allegro. Informacji nie potwierdza na razie PayU. – Pracujemy nad włączeniem Blika na Allegro. Terminu wdrożenia jeszcze nie podajemy – powiedziano mi w biurze prasowym integratora płatności.

Przeczytajcie także: Liczba transakcji Blikiem wzrosła o 48 proc.

Z danych NBP wynika, że w II kw. bieżącego roku (to najnowsze statystyki) udział płatności Blikiem w środowisku e-commerce w całości transakcji tym instrumentem wzrósł do 24,6 proc. (na koniec marca było to 21 proc.). Natomiast z informacji przekazanych przez zarząd PSP dowiedzieć się można, że w III kw. płatności internetowe pod względem liczby transakcji przerosły już wypłaty gotówki z bankomatów. Liczą, że trend przyspieszy po tym, jak banki wprowadzą blikowego one clicka. Pierwszy – Millennium, zrobił to już w ub. tygodniu.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies