Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Raiffeisen ma konkurencję. Drugi bank w Polsce uruchomił portfel MasterPass

Teraz cyfrowego walleta MasterCarda mogą otworzyć także klienci BGŻ BNP Paribas. Ale na razie bank nie promuje tego rozwiązania, z którego do tej pory skorzystało ok. 100 osób

e-Portfel BGŻ BNP Paribas – tak nazywa się MasterPass oferowany przez francuski bank. Jego wdrożenie odbyło się nieco po cichu, bo jak na razie ani bank ani MasterCard nie komunikowały o tym oficjalnie. Na stronie poświęconej portfelowi MasterPass wciąż widnieje informacja, że można go założyć tylko przez stronę współpracującej z MasterCardem firmy uPaid oraz w Raiffeisen Polbanku.

Przeczytajcie także: MasterCard wierzy, że będziecie płacić cyfrowo

Jednak dociekliwi klienci BGŻ BNP Paribas znajdą na jego stronie internetowej komunikat, że mogą już otworzyć e-Portfel i podpiąć do niego swoje karty. W markecie Google Play znajduje się także aplikacja o nazwie e-Portfel BGŻ BNP Paribas.MasterPass to rozwiązanie umożliwiające wygodne płatności w internecie oraz w środowisku m-commerce. Po jednorazowym podpięciu do portfela karty, czyli podaniu danych znajdujących się na plastiku, później można dokonywać płatności w sieci szybciej i łatwiej – wystarczy wybrać tę metodę płatności i zatwierdzić ją odpowiednim przyciskiem.

Jak wcześniej wspomniałem, obecnie klienci dowolnego banku z Polski mogą korzystać z MasterPassa dzięki usłudze firmy uPaid. Kilka innych banków pracuje nad udostępnieniem tej usługi dla posiadaczy wydanych przez siebie kart. Wdrożenie portfela w ubiegłym roku ogłosił Raiffeisen Polbank. Jak widać, teraz dołączył do niego BGŻ BNP Paribas. Dlaczego nie zostało to dotąd ogłoszone? Zapytałem o to bank i MasterCarda. Gdy otrzymam odpowiedź aktualizuję ten lub napiszę nowy tekst.

Przeczytajcie także: Express Elixir wystartował w BGŻ BNP Paribas

Tymczasem aktywacja e-Portfela BGŻ BNP Paribas odbywa się szybko a proces jest intuicyjny. Po podaniu numeru telefonu, kilku podstawowych danych i zdefiniowaniu hasła aplikacja prosi o wpisanie kodu wysyłanego SMS-em. Następnie można wprowadzić adres dostawy produktów zamawianych przez internet oraz podpiąć kartę. Niestety, wygląda na to, że tylko wydaną przez BGŻ BNP Paribas. Nie mam tam jeszcze rachunku i próbowałem wprowadzić dane z plastiku od konkurencji. Aplikacja odmówiła współpracy informując, że numer karty jest błędny.

Natomiast historia z cyfrowymi portfelami w BGŻ BNP Paribas jest coraz bardziej zagmatwana. Bank posiada własną, całkiem niezłą aplikację mobilną. Mogą z niej jednak korzystać tylko klienci byłego BNP. Pozostali dostaną do niej dostęp dopiero po fuzji operacyjnej z byłym BGŻ, do której ma dojść w listopadzie. Z kolei kilka miesięcy temu bank poinformował, że pracuje nad superwalletem, który ma być rozwiązaniem oddzielnym od apki bankowości mobilnej i będzie oferować m.in. płatności w technologii HCE. Teraz okazuje się, że wdrożono jeszcze inny portfel z MasterPassem. Ciekawe, jak w tym wszystkim klienci się połapią i co ostatecznie z tego wyniknie?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies