Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Express Elixir wystartował w BGŻ BNP Paribas. Choć jeszcze nie dla wszystkich klientów

To szesnasty bank komercyjny oferujący szybkie przelewy w systemie zarządzanym przez KIR

O tym, że BGŻ BNP Paribas wdraża przelewy w standardzie Express Elixir, Cashless pisał już kilka miesięcy temu. Wówczas bank informował, że testy nowej usługi planuje zakończyć w lipcu, a zaraz potem dostęp dostaną do niej wszyscy klienci byłego BNP Paribas. Natomiast klienci byłego BGŻ mieli rozpocząć natychmiastowe przelewanie pieniędzy do odbiorców z innych banków po fuzji operacyjnej obu instytucji, planowanej na listopad bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Klientów byłego BGŻ czeka sporo zmian

Z przekazanych dziś przez biuro prasowe informacji wynika, że od teraz przelewy Express Elixir już są dostępne dla klientów exBNP Paribas. Zgodnie z planem użytkownicy kont exBGŻ mają zyskać nową usługę po długim weekendzie, 14 listopada. Bank podaje także, iż z systemu Express Elixir można korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jednak posiadacze rachunków w BGŻ BNP Paribas dostęp do usługi będą mieli nieco ograniczony. Tak przynajmniej wynika z tabeli dostępności umieszczonej na stronie KIR-u. Tam znajdziecie informację, że klienci tego banku mogą korzystać z systemu od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 20.

Przeczytajcie także: Ciekawy pomysł Śląskiego na aktywizację klientów

Obecnie w zasięgu standardu Express Elixir znajduje się 16 banków w Polsce, m.in. mBank, ING Bank Śląski, BZ WBK czy Millennium. Popularność szybkich przelewów systematycznie rośnie. Z raportu Cashless, który znajdziecie tutaj, wynika, że w lipcu przez system Express Elixir przeszło ok. 221 tys. przelewów o łącznej wartości 815 mln zł. Dla porównania w lipcu 2015 r. przez system zaksięgowano 126 tys. przelewów o wartości 561 mln zł. Warto też pamiętać, że na rynku dostępne jest także konkurencyjne rozwiązanie, czyli Blue Cash firmy Blue Media. Spółka nie podaje jednak miesięcznych statystyk na temat transakcyjności swojego systemu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies