Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Będziecie przelewać szybciej. Kolejny bank wchodzi do Express Elixir

Testy systemu rozpoczął właśnie BGŻ BNP Paribas. W listopadzie będą mogli z niego skorzystać wszyscy klienci tego banku 

BGŻ BNP Paribas jest szesnastym bankiem, który wchodzi do systemu szybkich przelewów Express Elixir obsługiwanego przez KIR. Od teraz już wszyscy klienci byłego BNP Paribas mogą odbierać przelewy nadawane w ten sposób. Natomiast wysyłać może wybrana grupa klientów biorącą udział w testach. – Pilotaż planujemy zakończyć w lipcu a prawdopodobnie od sierpnia wszyscy klienci exBNP Paribas będą mogli w pełni korzystać z systemu Express Elixir – napisało biuro prasowe banku.

Przeczytajcie także: Firmy nie zmieniają banku bo im się nie chce

Natomiast klienci byłego banku BGŻ otrzymają dostęp do systemu Express Elixir dopiero po fuzji operacyjnej z BNP, która zaplanowana jest na listopad 2016 roku. Na razie nie wiadomo, czy, a jeżeli tak to kiedy, z przelewów ekspresowych w systemie zarządzanym przez KIR będą mogli korzystać klienci korporacyjni BGŻ BNP Paribas.

Obecnie w systemie Express Elixir znajduje się szesnaście banków, ale nie wszystkie wdrożyły pełną funkcjonalność tego rozwiązania. Na przykład klienci detaliczni mBanku mogą odebrać przelewy z Express Elixir, ale gdyby chcieli wysłać – transakcja zostanie zrealizowana przez konkurencyjny system Blue Cash. Z kolei klienci PKO BP za pośrednictwem Express Eliksira wykonują jedynie przelewy P2P oferowane w ramach usługi Blik.

Przeczytajcie także: Tak sprawdzicie, czy ktoś nie założył Wam konta

W kwietniu Express Elixir ustanowił miesięczny rekord liczby i wartości rozliczonych transakcji. Było ich 201 tys. na kwotę 806 mln zł. Na poprawę statystyk wpływ ma między innymi rosnąca liczba banków obsługujących przelewy w systemie KIR-u oraz wykorzystanie go do przelewów na numer telefonu przez Blika. Obecnie transakcje P2P Blikiem mogą wykonywać klienci mBanku, PKO, BZ WBK, ING i Millennium. Wkrótce będą to mogli robić także użytkownicy aplikacji mobilnej Getinu a jesienią także Credit Agricole.

Natomiast w systemie Blue Cash rozliczono w ubiegłym miesiącu 293 tys. transakcji o wartości 376 mln zł. Cały raport na temat szybkich przelewów w kwietniu możecie znaleźć tutaj.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies