Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Jak radziliście sobie za granicą, gdy nie było smartfonów? Połowa z Was potrzebuje tam aplikacji mobilnych

Ciekawe wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Visy

Upowszechnienie się smartfonów na wielką skalę zmieniło wiele elementów ludzkiego życia. Wspomnę tylko o takich błahych, jak fotografia, słuchanie muzyki czy zamawianie taksówek. Okazuje się, że zmienia także planowanie urlopu (korzystaliście może z Airbnb?) oraz samo podróżowanie.

Przeczytajcie także: Idea Bank poprawił szybkość działania aplikacji

Dowodzi tego badanie dotyczące preferencji płatniczych Polaków podczas podróży zagranicznych. Z sondażu wynika, że ponad połowa tych, którzy używają kart płatniczych za granicą, jest również zainteresowana korzystaniem z ułatwiających podróżowanie aplikacji mobilnych. Należą do nich rozwiązania zawierające przewodniki, wyszukiwarki różnych obiektów przydatnych podczas urlopu, np. bankomatów, czy kalkulatory walutowe. Niedawno taką aplikację w polskiej wersji językowej przygotowała Visa (Visa Travel Tools).

Z badania przeprowadzonego na zlecenie Visy wynika ponadto, że 36 proc. ankietowanych ocenia tego typu aplikacje jako bardzo przydatne, jedna czwarta uważa, że korzystanie z nich pozwoli im wygodniej podróżować, niemal co piąty jest zdania, że umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy, a 16 proc. jest przekonanych, że mobilna aplikacja podróżna skłoni ich do częstszego używania karty płatniczej za granicą.

Przeczytajcie także: Aplikacja moBiLET 2.0 jest dużo lepsza od poprzedniczki

Badanie nt. preferencji płatniczych Polaków podczas podróży zagranicznych wykonała firma MEC Analytics & Insight na zlecenie Visa. Zostało ono przeprowadzone w okresie maj-czerwiec 2016 r. wśród osób, które posiadają kartę płatniczą i w ciągu poprzedzających 12 miesięcy co najmniej raz wyjechały za granicę. Liczebność próby wyniosła 1664 osoby.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies