Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro uruchomiło sieć automatów paczkowych w Czechach. Będą posiadać terminale do płatności za pobraniem

Polska firma, uruchamiając sieć urządzeń w Czechach, realizuje plan, zaanonsowany w serwisie cashless.pl w marcu bieżącego roku

Allegro poinformowało o uruchomieniu w Czechach sieci automatów paczkowych One Box. Na razie u naszych południowych sąsiadów działa ponad 140 urządzeń tego typu. Tym samym polska firma zrealizowana plan uruchomienia takiej sieci w Czechach, o którym rzecznik spółki Marcin Gruszka powiedział serwisowi cashless.pl w marcu bieżącego roku, przy okazji instalacji pierwszego urządzenia Allegro w czeskiej Pradze. Więcej na ten temat w tekście Allegro rozpoczyna budowę sieci automatów paczkowych w Czechach. Pierwsze urządzenie stanęło w Pradze.

Przeczytajcie także: Amazon będzie sprzedawał taniochę z Chin

Ciekawe jest to, że automaty paczkowe Allegro w Czechach różnić się będą od tych znanych z ulic polskich miast. Wkrótce mają zyskać możliwość płatności za przesyłki za pobraniem, przy pomocy zainstalowanych w nich terminali płatniczych. Allegro zdecydowało się na to, ponieważ aż 88 proc. Czechów korzysta z tej opcji. W Polsce zainteresowanie taką funkcją jako preferowaną wyraża jedynie 6 proc. kupujących.

Warto przypomnieć, że terminale płatnicze były kiedyś instalowane w paczkomatach InPostu. Później jednak operator zrezygnował z nich ze względu na nikłe zainteresowanie ze strony klientów. Więcej na ten temat w tekście: Inpost zrezygnował z terminali w paczkomatach: ich utrzymywanie nie miało sensu.

Przeczytajcie także: U kurierów Allegro można płacić Blikiem

Przy okazji komunikatu prasowego na temat uruchomienia automatów paczkowych w Czechach Allegro podało też, że rozpoczyna rebranding należącej do siebie spółki logistycznej WE|DO na "One by Allegro". – Scalanie i harmonizacja naszych usług dostawczych w ramach marki One by Allegro to kolejny etap rozwoju międzynarodowej działalności Allegro – mówi Jakub Kłoczewiak, dyrektor ds. operacji w Allegro.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies