Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inpost zrezygnował z terminali w paczkomatach: ich utrzymywanie nie miało sensu

Terminale płatnicze m.in. do opłacania przesyłek pobraniowych pojawiły się w paczkomatach Inpostu na przełomie lat 2014 i 2015

Biuro prasowe firmy Inpost informuje, że spółka zrezygnowała z terminali płatniczych w paczkomatach. W wybranych urządzeniach pojawiły się one kilka lat temu. Wówczas Inpost tłumaczył, że POS-y ułatwiają opłacenie nadania paczki albo odbioru przesyłki pobraniowej. Teraz nie znajdziecie już terminala w żadnym paczkomacie Inpostu. Dlaczego?

Przeczytajcie także: Inpost wprowadził terminale płatnicze do paczkomatów

Jak tłumaczy serwisowi cashless.pl rzecznik prasowy Inpostu Wojciech Kądziołka, utrzymywanie terminali w paczkomatach przestało mieć sens. Jego zdaniem przyczynił się do tego rozwój usług cyfrowych. Większość klientów korzysta z takich rozwiązań jak Blik czy przelewy pay by link, a zainteresowanie płatnościami kartami w paczkomatowych terminalach było znikome.

Obecnie bezpośrednio w paczkomacie można zapłacić za nadanie czy odbiór przesyłki, ale trzeba skorzystać z kodu Blik albo przelewu pay by link. W przypadku tego pierwszego trzeba wpisać w paczkomacie numer telefonu, a następnie podać kod odbioru lub zeskanować kod QR. W opcjach płatności należy wybrać Blik i wygenerować kod w aplikacji mobilnej banku. Trzeba go podać w paczkomacie i zatwierdzić transakcję.

Przeczytajcie także: Zen nawiązał współpracę z Twisto

Jeśli chce się skorzystać z przelewu pay by link, należy otworzyć mejla z Inpostu z informacją o możliwości odbioru przesyłki. Znajduje się tam także link do płatności pay by link. Po opłaceniu i zaksięgowaniu przelewu Inpost wysyła kod, za pomocą którego można odebrać przesyłkę. Natomiast najwygodniejszą formą opłacania przesyłek nadawanych i dobieranych w paczkomatach jest skorzystanie z aplikacji mobilnej Inpost.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies