Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W każdym paczkomacie InPostu możesz płacić kartą

Dobra wiadomość dla wszystkich, którym gotówka uwiera w portfelu. Teraz wszystkie paczkomaty InPostu są wyposażone w terminale do przyjmowania płatności kartami.

Każdy, kto chce nadać paczkę lub opłacić przesyłkę za pobraniem w urządzeniu InPostu, może to zrobić przy pomocy karty bankowej. W dodatku połowa z 1100 paczkomatów jest już wyposażona w terminale zbliżeniowe.

News z InPostu to kolejna dobra informacja dla zwolenników rozwoju obrotu bezgotówkowego. Wcześniej wydarzeniem ogromnej wagi była decyzja o instalacji terminali kartowych we wszystkich z 2,5 tys. sklepów Biedronka. To była ostatnia wielka sieć detaliczna w Polsce, w której można było płacić tylko gotówką. Przed Biedronką terminale płatnicze zainstalowano w halach Makro i Selgros. Być może wkrótce POS-y znajdą się w placówkach Poczty Polskiej, a kartami zapłacimy też w automatach z napojami i słodyczami.

Te dobre wiadomości dla rozwoju obrotu bezgotówkowego pojawiły się po tym, jak koszty obsługi kart płatniczych znacznie spadły. Dobrze wiecie, że od 1 lipca tego roku główny składnik tych kosztów, czyli prowizję interchange, obniżono z ok. 1,3 do 0,5 proc. Wydaje się więc, że pozytywne wieści nie mogą być przypadkiem.

O ile w przypadku Biedronki może być to prawda, bo jej przedstawiciele od dłuższego czasu mówili o kosztach jako podstawowej przeszkodzie w rozpoczęciu akceptacji, o tyle nie mam przekonania, że obniżenie interchange miało jakikolwiek wpływ na decyzję InPostu w tej sprawie. Wyposażania paczkomatów w terminale rozpoczęło się zanim jeszcze ustawa nakładająca limit na interchange weszła w życie. Poza tym w informacji prasowej InPost argumentuje, że za jego decyzją stała dokonująca się zmiana zachowania klientów, którzy coraz częściej chcą płacić kartami. Newsa z InPostu nie można więc traktować jako kolejnego, pozytywnego skutku obniżki interchange. Za to można liczyć na to, że stanie się on impulsem do tego, by również konkurencja w postaci Poczty Polskiej rozpoczęła przyjmowanie płatności kartami.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI:

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies