Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech Zen nawiązał współpracę z Twisto. Zaoferował płatności odroczone

Zen deklaruje, że sklepom internetowym korzystającym z jego bramki płatniczej oferuje najniższą na rynku prowizję od transakcji

Specjalizujący się w obsłudze biznesów internetowych Zen oraz Twisto, które można uznać za pioniera odroczonych płatności na polskim rynku, nawiązały współpracę. Jak informuje Zen na swoim profilu w portalu Linkedin, efektem tego jest możliwość korzystania z płatności odroczonych przez wszystkie sklepy internetowe używające bramki płatniczej Zen. Spółka dodatkowo deklaruje, że oferuje najniższą (trudno to zweryfikować, gdyż większość operatorów nie chwali się swoimi stawkami zbyt chętnie) na rynku prowizję, wynoszącą 1,2 proc. od zrealizowanych płatności.

Przeczytajcie także: Zen musiał zmienić numery rachunków bankowych

Dla Twisto to kolejna tego typu kooperacja na polskim rynku. Wcześniej spółka zintegrowała swoje systemy z bramkami imoje (operator tej platformy w przeszłości zainwestował w Twisto) oraz PayU. Twisto, jak wspomniałem można uznać za jednego z pionierów płatności odroczonych na polskim rynku (obok np. PayPo). Obecnie strategicznym inwestorem w Twisto jest australijska grupa ZIP.

Płatności odroczone to usługa przeznaczona głównie dla klientów korzystających z e-commerce. Pozwala na złożenie zamówienia i płatność za nie po jakimś czasie, najczęściej 30 dniach. Jednak sklep od razu może przystąpić do realizacji zamówienia, gdyż pieniądze otrzymuje od operatora systemu płatności odroczonych. Kupujący zaś może przyjąć paczkę i zapłacić albo odesłać ją do nadawcy, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów. Specjaliści podkreślają, że wprowadzenie płatności odroczonych wpływa na wzrost obrotów w sklepach i poprawia tzw. konwersję, a więc udział sfinalizowanych transakcji we wszystkich zainicjowanych przez klientów.

Przeczytajcie także: Twisto oficjalnie przejęte przez Zip

Natomiast Zen to wywodzący się z Polski fintech działający na licencji litewskiej. Oferuje rachunki klientom indywidualnym i firmowym. Ci drudzy mogą też korzystać z bramki płatniczej, karty debetowej i wielu innych usług ułatwiających prowadzenie biznesów internetowych. Spółka współpracuje z Mastercardem. Na jej czele stoi Dawid Rożek, współtwórca odnoszącej międzynarodowe sukcesy platformy gamingowej G2A.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies