Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto już oficjalnie przejęte. Zip wesprze go w rozwoju usług finansami, kontaktami i technologią

Podmioty zapewniają, że dla klientów transakcja ta nie wiąże się z zauważalnymi zmianami

Fintech Twisto poinformował, że proces przejmowania go przez firmę Zip został zakończony. Pierwsze doniesienia na temat tej transakcji pojawiły się w maju. Okazało się wówczas, że australijski gracz z rynku płatności odroczonych kupi Twisto za blisko 90 mln euro. Tym samym Zip stał się jedynym udziałowcem europejskiej firmy działającej w segmencie BNPL.

Przeczytajcie także: Aplikacja Raiffeisen Digital Bank już dostępna na Androida

Zip powstał w 2013 roku w Australii. Firma zdążyła już wejść na rynki nowozelandzki, brytyjski i amerykański, a za sprawą przejęcia Spotii pojawi się z usługami w krajach Bliskiego Wschodu. Akwizycja Twisto ma jej umożliwić rozwój w Unii Europejskiej. Podmiot, który osiągnął już status jednorożca, współpracuje z ponad 50 tys. sprzedawców, a z jego usług korzysta ponad 7,3 mln klientów.

Dla Twisto transakcja ma być z kolei szansą na szybszy rozwój. Firma zyska dostęp do kontaktów Zip, technologicznego know-how i pieniędzy. Michal Smida, założyciel Twisto, pokieruje europejską ekspansją australijskiego gracza. Klienci nie powinni się obawiać zmian właścicielskich – podmioty zapewniają, że w ich przypadku nie będą one odczuwalne. Z kolei dla sklepów współpracujących z czeskim fintechem będzie to szansa na międzynarodowy rozwój.

Przeczytajcie także: Wolt przejęty przez DoorDash za 7 mld euro

Twisto również powstało w 2013 roku i początkowo oferowało płatności odroczone na czeskim rynku. Do Polski startup wszedł w 2018 roku, jego partnerami są u nas PayU i ING. Obecnie konto Twisto ma ponad 200 tys. klientów. Mogą oni korzystać m.in. z wirtualnej karty płatniczej, płatności mobilnych Apple Pay i Google Pay, a także dzielić wspólne wydatki ze znajomymi za pomocą Twisto Split. Firma wprowadziła również usługę "Podziel na 3", która umożliwia podzielenie płatności na trzy raty za 0 zł.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies