Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Raiffeisen Digital Bank już dostępna na Androida. Umożliwia zaciąganie pożyczek

Raiffeisen Digital Bank udziela za pomocą aplikacji mobilnej pożyczek do 100 tys. zł, z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 60 miesięcy

Aplikacja Raiffeisen Digital Bank jest już dostępna na platformę Android. Rozwiązanie, podobnie jak wcześniej wprowadzona już jego wersja na urządzenia z systemem iOS, umożliwia zaciąganie kredytów gotówkowych. Z pomocą apki pracownik banku może przeprowadzić wideoweryfikację tożsamości klienta, podczas której użytkownik zostanie poproszony o pokazanie dowodu osobistego. Konieczne będzie również logowanie na posiadanym już koncie bankowym.

Przeczytajcie także: Płatności za bilety w aplikacji Provema

Raiffeisen Digital Bank udostępnia swoje usługi wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Na razie fintech oferuje klientom kredyty do 100 tys. zł z maksymalnym okresem spłaty do 60 miesięcy. Aby móc ubiegać się o pieniądze nie trzeba zakładać nowego konta bankowego – zweryfikowany użytkownik otrzyma środki na istniejący już rachunek. Umowa podpisywana jest online.

Na temat fintechu głośno zrobiło się w połowie sierpnia, gdy okazało się, że austriacka grupa bankowa wraca na polski rynek z nowym produktem, czyli wspomnianą aplikacją z szybkimi pożyczkami (wcześniej austriacka instytucja sprzedała swój polski Raiffeisen Polbank francuskiemu BNP Paribas). Raiffeisen Digital Bank zadeklarował już, że będzie wprowadzał kolejne usługi. Jego partnerem został polski startup Self Learning Solutions, dostarczający silnik scoringowy i decyzyjny. To z niego RDB korzysta przy udzielaniu pożyczek. Proces podejmowania decyzji kredytowej jest w pełni zautomatyzowany.

Przeczytajcie także: BIK wprowadza Pakiet rodzinny

Wcześniej spółka Blue Media poinformowała o wdrożeniu usługi ekspresowego przekazywania wypłat w aplikacji młodego fintechu. Dzięki temu klienci korzystający z nowego rozwiązania będą mogli otrzymać na rachunek przyznane im środki jeszcze tego samego dnia. Ekspresowa wypłata pieniędzy obowiązuje przy kwotach do 20 tys. zł.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies