Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Twisto zmienia właściciela. 100 proc. udziałów w firmie obejmie australijski Zip

Transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale tego roku, a jej wartość to ok. 89 mln euro

Australijska firma Zip przejmuje całość udziałów w Twisto. Zip dołączył do grona inwestorów czeskiego fintech w styczniu tego roku, zajmując miejsce obok m.in. Finch Capital, Elevator Ventures, Velocity Capital, ING i Uniqi. A teraz poinformował, że odkupi pozostałe 90 proc. udziałów w firmie i stanie się jej jedynym właścicielem. Zapłaci za to 140 mln dolarów australijskich, czyli ok. 89 mln euro. Transakcja ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale tego roku.

Przeczytajcie także: Płatność Blikiem przez Messengera

Zip to notowana na giełdzie w Sydney firma specjalizująca się w płatnościach odroczonych. Swoje usługi dotychczas oferowała na rynkach: australijskim, nowozelandzkim, brytyjskim oraz amerykańskim. Spółka ma status jednorożca, a z jej usług korzysta ponad 5,3 mln klientów. Dzięki przejęciu Twisto i posiadanej przez niego europejskiej licencji instytucji płatniczej, będzie mogła szerzej rozwijać swoje usługi również na terenie Unii Europejskiej.

Na transakcji mają też zyskać sklepy współpracujące obecnie z Twisto. – Będziemy im służyć know-how i doświadczeniem Zip, a także ułatwimy wejście na zagraniczne rynki – integracja przez jedno API wystarczy, by uzyskać dostęp do płatności odroczonych na 11 rynkach na pięciu kontynentach – zapowiada Michał Smida, założyciel i CEO Twisto.

Przeczytajcie także: Comperia wprowadzi płatności odroczone od Twisto

Jak zapewniają przedstawiciele Twisto, klienci nie powinni się obawiać zmian właścicielskich w fintechu. Dla nich nic się nie zmieni – tak samo będą mogli korzystać z oferty czeskiej firmy, która chwali się, że obsłużyła już przeszło 1 mln klientów. Płatności odroczone od Twisto w Polsce i w Czechach oferuje już ponad 14 tys. sprzedawców, a partnerstwo z PayU daje firmie możliwość dalszego szybkiego rozwoju.

W komunikacie o przejęciu Twisto Zip podzielił się również informacją o nabyciu fintechu Spotii, który również świadczy usługi w zakresie płatności odroczonych, a działa na Bliskim Wschodzie. Tę transakcję firma planuje sfinalizować jeszcze w trzecim kwartale tego roku. Wyda na to 21 mln dolarów australijskich, czyli ok. 13,3 mln euro.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies