Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Amazon też będzie sprzedawał niemarkową taniochę z Chin. Firma stworzy konkurencję dla Temu i Shein

Nowy sklep Amazona ma wystartować jeszcze w tym roku, na razie w Stanach Zjednoczonych

Zagraniczne media, w tym The Information, donoszą, że amerykański potentat handlu internetowego – Amazon, podejmie rękawicę rzuconą przez platformy takie jak Temu i Shein, sprzedające tanie, niemarkowe produkty pochodzące z Chin. Amerykanie mają zamiar uruchomić nowy sklep, który umożliwi chińskim producentom wysyłkę produktów bezpośrednio do klientów w USA. To będzie go odróżniać od głównego serwisu Amazona, na którym sprzedawcy z Chin już są, ale mają ofertę ograniczoną do produktów magazynowanych w Stanach, skąd są realizowane zamówienia.

Przeczytajcie także: W mObywatelu będzie więcej płatności

Projekt Amazona wystartuje w USA prawdopodobnie jeszcze w tym roku. W nowym sklepie będzie można zamawiać głównie produkty lifestylowe i modowe, w większości przypadków kosztujące nie więcej niż 20 dolarów. Zamówienia mają być realizowane w ciągu ok. 10 dni. Nowy sklep ma być dostępny w pierwszej kolejności dla klientów amerykańskich – nie wiadomo czy, a jeśli tak to kiedy zostanie uruchomiony na innych rynkach, na których działa Amazon.

Przeczytajcie także: Allegro będzie walczyć z podróbkami

Temu i Shein, oferujące chińską taniochę, w ostatnim czasie robią karierę na wielu rynkach, również w Polsce. Szczególną popularnością cieszy się sklep Temu, który, jak wynika z badań, ma kilkanaście milionów użytkowników, czyli więcej niż od dawna działający tu AliExpress, i liczbą odwiedzających ustępuje miejsca jedynie Allegro.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies