Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
O krok bliżej do przejęcia VeloBanku przez amerykański fundusz. Ceberus dostał zgodę Komisji Europejskiej

KE uznała, że transakcja nie budzi obaw w zakresie naruszenia zasad konkurencji

Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie VeloBanku przez fundusze zarządzane przez Cerberus Capital Management – podała Polska Agencja Prasowa. Komisja uznała, że transakcja nie niesie ze sobą zagrożenia ograniczenia konkurencji na rynku. Transakcja była badana w ramach uproszczonej procedury przeglądu połączeń.

Przeczytajcie także: "Nie" dla opłaty surcharge w polskich bankomatach

Pod koniec marca Bankowy Fundusz Gwarancyjny poinformował, że spółka zależna amerykańskiego funduszu Cerberus Capital Management podpisała przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji VeloBanku. Kwota tej inwestycji to 1,075 mld zł. Składa się na nią 375 mln zł za akcje oraz 700 mln zł dokapitalizowania banku. Zakładano wówczas, że transakcja zostanie sfinalizowana w połowie bieżącego roku. Zielone światło od Komisji Europejskiej przybliża instytucje do zrealizowania tego celu, ale wciąż brakuje jednak zgody od Komisji Nadzoru Finansowego.

Przeczytajcie także: Płatności pierścieniami w mBanku

VeloBank to instytucja powstała w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku we wrześniu 2022 r. Do nowego podmiotu przeniesiono większość działalności Getinu, w tym wszystkie depozyty i kredyty w złotych, ale z operacji wyłączone zostały kredyty hipoteczne denominowane lub indeksowane do walut obcych. Właścicielem VeloBanku został wówczas BFG pospołu z Systemem Ochrony Banków Komercyjnych, utworzonym przez osiem największych banków komercyjnych działających w Polsce.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FUZJA, VELOBANK

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies