Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klienci mBanku będą mogli płacić zegarkami Timex i pierścionkami Helio Ring. Instytucja udostępni usługi Tappy Pay oraz Zepp Pay

Wcześniej mBank umożliwił już klientom korzystanie z podobnych portfeli cyfrowych Fidesmo oraz Digiseq

Biuro prasowe mBanku podało, że instytucja wkrótce umożliwi klientom korzystanie z kolejnych rozwiązań do płatności mobilnych. Mowa o usługach Tappy Pay oraz Zepp Pay. Oba cyfrowe portfele pozwalają dodać funkcję zbliżeniowych płatności mobilnych do tzw. urządzeń ubieralnych, takich jak pierścionki, zegarki czy breloki. Operator Tappy Pay współpracuje na tym polu m.in. z producentem zegarków Timex. Z kolei Zepp Pay to płatności w urządzeniach Amazfit, np. smartwatchach Balance czy pierścionkach Helio Ring.

Przeczytajcie także: Zobaczcie, które banki oferują jakie płatności mobilne

Płatności zbliżeniowe w różnego rodzaju gadżetach to żadna nowość. W Polsce były dostępne już kilkanaście lat temu. Jest jednak pewna różnica między tym rozwiązaniami sprzed lat a wprowadzanymi obecnie przez mBank. W przeszłości transakcje zegarkami czy brelokami były możliwe dzięki umieszczeniu w tych gadżetach małej karty płatniczej, powiązanej z rachunkiem przedpłaconym. Aby można było płacić, trzeba było ten rachunek regularnie zasilać. Natomiast portfele Tappy Pay czy Zepp Pay pozwalają na dodawanie do aplikacji na smartfonie karty debetowej czy kredytowej, powiązanie tej apki z urządzeniem ubieralnym i płacenie nim za pomocą debetówki czy kredytówki.

Wracając do mBanku – w ubiegłym tygodniu instytucja pochwaliła się wprowadzeniem do swojej oferty dwóch innych portfeli cyfrowych, a więc Fidesmo Pay i Digiseq. Oba również służą do uzupełniania funkcjonalności gadżetów ubieralnych o płatności.

Przeczytajcie także: Klienci z Polski już mogą płacić pierścieniami

Co ciekawe, wraz z mBankiem na liście instytucji wspierających Fidesmo Pay pojawiło się kilka innych banków z Polski, w tym: Alior, Alior Kantor, BPS, Pekao, BNP Paribas, PKO BP i VeloBank. Jednak biura prasowych części wymienionych tu banków (BNP Paribas, PKO BP oraz Pekao) utrzymują, że to pomyłka i ich kart do Fidesmo Pay dodawać nie można. Z kolei Zepp Pay już jest na polskim rynku. Z usługi korzystać mogą klienci banków spółdzielczych z grupy BPS.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies