Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Klienci z Polski mogą już płacić pierścieniami. Portfel Fidesmo Pay dostępny dla posiadaczy kart mBanku

Karty mBanku i innych instytucji obsługujących klientów z Polski można też dodawać do gadżetów współpracujących z oprogramowaniem Digiseq

Duża niespodzianka dla fanów różnego rodzaju gadżetów z kategorii wearables, czyli urządzeń ubieralnych. Od teraz mogą poprawić ich funkcjonalność, uzupełniając ją o usługi płatnicze. Jeśli mają kartę jednej z kilku działających u nas instytucji, mogą powiązać ją ze swoim pierścieniem, brelokiem itd. a następnie płacić w sklepie bez konieczności posiadania przy sobie plastikowej karty, smartfona czy smartwatcha.

Przeczytajcie także: mBank wprowadził płatności pierścieniami w Czechach

Jak dowiedział się serwis cashless.pl, od kilku dni karty banków z naszego kraju można dodawać do urządzeń, w których płatności obsługuje Fidesmo Pay oraz Digiseq. W przypadku pierwszego z tych rozwiązań na liście kart, które można do niego dodawać znalazły się m.in.: Alior (karty debetowe i kredytowe), Alior Kantor (karty debetowe), wszystkie karty z logo Mastercarda BPS, Pekao, BNP Paribas, PKO BP, mBank i VeloBanku. Klienci z Polski mogą też korzystać z Fidesmo Pay za pośrednictwem kilku fintechów, w tym Curve.

Jeżeli zaś chodzi o Digiseq, który rozwija aplikację Manage-Mii, to na razie na liście instytucji obsługujących klientów w Polsce, których karty można dodawać do tej apki, widzę tylko DiPocket i Curve. Ale ta lista w rzeczywistości jest dłuższa, bo znajduje się na niej także mBank.

Przeczytajcie także: Trwa wygaszanie marki Inteligo

Co ciekawe część wymienionych wyżej podmiotów nie przyznaje się do jakiejkolwiek współpracy z Fidesmo Pay i Digiseq. Tak jest np. w przypadku BNP Paribas, PKO BP oraz Pekao. Zasugerowano, że usługa mogła być wprowadzona przez Mastercarda. Dopytuję o to w organizacji i jak otrzymam odpowiedź zaktualizuję tekst. Informację o tym, że jego karty mogą być dodawane do urządzeń ubieralnych współpracujących z wymienionymi dostawcami oprogramowania potwierdził za to mBank. Co ciekawe w jego przypadku do Fidesmo Pay można dodawać nie tylko karty z logo Mastercard, ale i Visy.

Informacja o udostępnieniu płatności pierścieniami i innymi urządzeniami ubieralnymi, współpracującymi z Fidesmo Pay oraz Digiseq, zbiega się w czasie z udostępnieniem przez mBank płatności pierścieniami w Czechach, o czym niedawno pisaliśmy w serwisie cashless.pl. Tamtejszy oddział mBanku nawiązał współpracę z producentem Niceboy. Na razie nie wiadomo, czy także płatności Niceboy będą dostępne w Polsce. Natomiast Fidesmo Pay i Manage-Mii współpracują z wieloma producentami różnych gadżetów ubieralnych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies