Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już wkrótce 4. Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

Raport zawierający wyniki ankiet przeprowadzonych wśród najważniejszych instytucji finansowych i okołofinansowych w Polsce zaprezentujemy 28 czerwca 2024 r.

Redakcja cashless.pl po raz czwarty przygotowuje Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+. W tym roku na naszą ankietę odpowiedziała rekordowa liczba firm. Są też duże niespodzianki. Do liderów rankingu, którzy dzięki swoim działaniom otrzymali komplet, czyli 100 punktów, dołączył duży działający w Polsce bank. O jakiej instytucji mowa? Dowiecie się już 28 czerwca. Wtedy opublikujemy raport zawierający ranking.

Przeczytajcie także: 3. Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+

Na podstawie odpowiedzi udzielonych na przygotowaną przez redakcję ankietę, rozsyłaną co roku do coraz większej liczby instytucji, przyznajemy punkty. Jeśli ankietowana organizacja spełnia wszystkie kryteria może otrzymać maksymalnie 100 pkt. Nagradzane są tylko te działania firm i korporacji, które dotyczą lokalnych struktur organizacyjnych. A pytamy m.in. o świadczenia zdrowotne, ubezpieczeniowe i socjalne. Chodzi o takie benefity, które są̨ osiągalne dla pracowników i ich partnerek lub partnerów na równych prawach bez względu na to, czy ich związki są hetero- czy homoseksualne. Pytamy też o szkolenia antydyskryminacyjne, ewaluację, działania grup pracowniczych, marketing oraz wsparcie filantropijne organizacji LGBT+ a także wydarzeń kulturalnych.

Przeczytajcie także: Najbardziej wpływowe kobiety branży płatniczej 2024

Przygotowując ankietę inspirowaliśmy się inicjatywą amerykańskiej fundacji Human Rights Campaign. Organizacja ta przygotowuje i publikuje Corporate Equality Index. Natomiast przyjęte przez nas kryteria uwzględniają polskie realia.

Ranking instytucji finansowych dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ powstaje w ramach projektu Cashless dla Równości, który obejmuje także Ranking najbardziej wpływowych kobiet branży płatniczej.

Partnerami głównymi Rankingu Instytucji Finansowych Dbających o równość zawodową i społeczną osób LGBT+ są: Mastercard, Visa oraz Uniqa.

KATEGORIA
PATRONATY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies