Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Najbardziej wpływowe kobiety branży płatniczej 2024. Poznajcie wyniki szóstej edycji rankingu

Podczas wczorajszego wydarzenia z cyklu Cashless Club ogłosiliśmy rezultaty tegorocznej edycji rankingu oraz listę wschodzących gwiazd polskich płatności

Cashless Club to cykliczne, kameralne spotkania ekspertek i ekspertów z branży finansowej od kilku lat organizowane przez redakcję cashless.pl. Wczorajsza edycja poświęcona była prezentacji wyników szóstej edycji rankingu najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej. Zgodnie z decyzją Kapituły rankingu tytuł ten zdobyła Weronika Chrzanowska, wiceprezeska Planet Pay oraz dyrektorka departamentu kart i fintechów w ITCARD. Gratulujemy w imieniu Kapituły oraz redakcji serwisu.

Prezentacji wyników rankingu towarzyszyło ogłoszenie listy wschodzących gwiazd polskich płatności. To kobiety, które w branży płatniczej pracują od niedawna, ale zdaniem Kapituły mają potencjał do tego, aby wywierać znaczący wpływ na rozwój płatności w najbliższych latach. Na liście tej znalazły się w tym roku trzy panie: Karolina Pająk, dyrektorka produktu w firmie Polskie ePłatności, Edyta Piaszczyk, menedżerka ds. PR i komunikacji w Polsce Bezgotówkowej, oraz Agnieszka Szczepanik, członkini zarządu firmy Wonga, nadzorująca projekt Wonga Pay.

Przeczytajcie także: PKO BP wycofuje płatności HCE

Jak wspomniałem, tegoroczny ranking to już szósta edycja projektu, który zapoczątkowaliśmy w 2019 r. Niemal od samego początku wspierają go organizacje Mastercard i Visa. W ich imieniu wszystkim laureatkom tegorocznej edycji gratulacje złożyły przedstawicielki tych instytucji: Anna Marciniak, dyrektorka komunikacji Mastercard Europe w Polsce, oraz Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej Visa.

Partnerem wspierającym tegoroczną edycję rankingu była firma Tag Systems member of Austriacard Holdings, a Partnerem merytorycznym – fundacja Polska Bezgotówkowa.

Prezentację wyników poprzedził wykład dr Alicji Urbanik-Kopeć, badaczki historii literatury i kultury polskiej XIX wieku, autorki wielu książek o kobietach. Opowiadała o tym, z jakimi trudami zmagały się polskie kobiety na przestrzeni ostatnich wieków. Pretekstem do tego była książka pt. "Chłopki" Joanny Kuciel-Frydryszak. Tradycyjnie już wieczór zakończyliśmy koktajlem w gościnnych progach restauracji Nicoletta na warszawskiej Saskiej Kępie.

Przeczytajcie także: Nowa kasa fiskalna z płatnościami kodami Blik

Natomiast szczegóły rankingu, wraz z jego zasadami, sylwetkami czołowej czterdziestki najbardziej wpływowych kobiet w polskiej branży płatniczej 2024, listą wschodzących gwiazd polskich płatności oraz wypowiedziami ekspertek znajdziecie w raporcie. Opublikowaliśmy go już w serwisie cashless.pl – wystarczy kliknąć w banner na stronie głównej lub na ten znajdujący się poniżej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies