Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy przeniósł bankowość elektroniczną do chmury Amazona

Projekt, dzięki któremu Pocztowy chwalił się, że będzie pierwszym bankiem z Polski w chmurze Amazona, zapoczątkowano w 2022 roku

Bank Pocztowy poinformował o przeniesieniu bankowości elektronicznej do chmury Amazon Web Services (AWS). Ta decyzja ma umożliwić szybszy rozwój cyfrowej bankowości, przy zachowaniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i z uwzględnieniem zgodności regulacyjnej.

Przeczytajcie także: Insurtech Cachet pojawi się w Finlandii

Pocztowy informował o migracji do chmury AWS jeszcze pod koniec 2022 roku, instytucja zakładała wówczas, że proces ten zakończy się w 2023 roku, na początku br. deklarowano, że wydarzy się to jeszcze w pierwszym kwartale. Finalnie projekt trochę przeciągnął się w czasie. Bank przekonuje jednak, że i tak jest pierwszym na polskim rynku, który przeniósł bankowość elektroniczną do chmury Amazona.

Chmura AWS daje dostęp do szerokiego zestawu narzędzi, z których można korzystać od razu, w efekcie bank będzie mógł szybko wdrażać nowe usługi. Przedstawiciele Pocztowego w tym kontekście wskazują m.in. na produkty wykorzystujące sztuczną inteligencję. Z ich pomocą bank spróbuje poprawić obsługę klienta, analizę danych i automatyzację wybranych procesów.

Przeczytajcie także: mBank wprowadza nową wersję usługi mOkazje

Pocztowy nie jest jedynym bankiem na polskim rynku, który migruje do chmury. Rozwiązania tego typu wykorzystał m.in. spółdzielczy Nicolaus Bank z Torunia. Na chmurę w wybranych aspektach swojej działalności zdecydowały się też postawić np. ING, BNP Paribas, PKO BP czy SGB.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies