Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługa LiveBank w kolejnej instytucji. Obsługę online rozszerzy ING

Niemal przed rokiem o wdrożeniu rozwiązania od firmy Ailleron informował PKO BP

Notowana na GPW spółka technologiczna Ailleron poinformowała o podpisaniu umowy z ING. Przewiduje ona, że bank wdroży dostarczane przez polską firmę rozwiązanie LiveBank, zastępujące fizyczne oddziały instytucji finansowych. W procesie tym zostanie wykorzystana technologia chmury obliczeniowej, a początek prac zaplanowano na pierwszy kwartał 2023 roku.

Przeczytajcie także: AnyPark dołącza do systemu e-Toll

Platforma LiveBank przedstawiana jest jako narzędzie do pozyskiwania nowych klientów z wykorzystaniem biometrycznej wideoweryfikacji oraz do zdalnej obsługi obecnych klientów. Oznacza to, że pracownicy ING będą mogli online, np. za pośrednictwem chatu, zarządzać sprawami konsumentów i oferować im niemal pełną gamę produktów. Konsument z kolei może z dowolnego miejsca skorzystać z obsługi wskazanego specjalisty.

Wśród korzyści płynących z używania platformy wymienia się możliwość cyfrowej wymiany dokumentów, współdzielenia ekranu, ale też wspólnego wypełnienia i edytowania wniosków, umów oraz formularzy.

Przeczytajcie także: BOŚ wdrożył system do trwałego nośnika

Stroną ogłoszonej dziś umowy jest także Operator Chmury Krajowej. Zadaniem tego podmiotu będzie świadczenie usługi chmurowej oraz wsparcie w zakresie zapewnienia zgodności używanych rozwiązań z wymogami prawa i regulacjami branżowymi, w tym z tzw. komunikatem chmurowym KNF. Model chmurowy gwarantuje szybszą i bardziej elastyczną realizację projektu. Zakup dowolnej liczby licencji umożliwi zwiększanie skali i obniży koszty.

Niemal rok temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że firma Ailleron podpisała umowę dotyczącą wdrożenia platformy LiveBank z inną dużą instytucją: PKO BP.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies