Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nicolaus Bank chwali się ciekawym wdrożeniem. Wszystkie systemy przeniósł do chmury obliczeniowej

Nicolaus Bank przekonuje, że jest pierwszym bankiem w Polsce, któremu to się udało

Nicolaus Bank pochwalił się, że jako pierwszy bank w Polsce przeniósł wszystkie swoje systemy do chmury obliczeniowej. Bank przekonuje, że zmiana pozwoliła m.in. ograniczyć inwestycje we własne zasoby serwerowe, zoptymalizować koszty i skoncentrować się na rozwoju usług finansowych.

Przeczytajcie także: Adyen wprowadza system monitorujący dla platform internetowych

Bank podkreśla w komunikacie, że wykorzystanie rozwiązań chmurowych pozwala zwiększyć potencjał informatyczy instytucji. Ułatwia to także monitorowanie działania usług i w czasie zbliżonym do rzeczywistego reakcję na zdarzenia nieporządane. Monitoring pozwala też usprawniać rozwiązania, dzięki czemu powinny one działać efektywniej. W przyszłości ma się to przełożyć m.in. na skrócenie czasu obsługi klienta.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadzi nową aplikację: GOdealer

Nicolaus Bank jeszcze w połowie ubiegłego roku funkcjonował jak Bank Spółdzielczy w Toruniu. Informując o rebrandingu, instytucja zaznaczała, że nadal będzie zrzeszona w Spółdzielczej Grupie Bankowej. Jednocześnie podkreślano chęć zaakcentowania własnej tożsamości. Już wtedy mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że bank jako jeden z pierwszych na polskim rynku udostępnił klientom system elektronicznej dystrybucji dokumentów (tzw. trwały nośnik) oparty o technologię blockchain. Instytucja oferuje też kilka systemów płatności mobilnych, wdrożyła placówki bezgotówkowe oraz urządzenia umożliwiające biometryczną identyfikację klientów.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies