Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Władze Pekao odwołane. Będzie konkurs na prezesa i wiceprezesów

Od teraz przez maksymalnie trzy miesiące bankiem kierować będzie Robert Sochacki

Bank Pekao podał w komunikacie informację na temat decyzji podjętych dziś przez radę nadzorczą tej instytucji. Odwołano prezesa Leszka Skibę oraz członków zarządu: Jarosława Fuchsa, Jerzego Kwiecińskiego, Wojciecha Werochowskiego, Pawła Strączyńskiego i Piotra Zborowskiego. Ze starego składu zarządu na stanowiskach pozostali: Marcin Gadomski, Magdalena Zmitrowicz i Błażej Szczecki. Nowy szef banku oraz jego wiceprezesi zostaną wybrani w drodze "otwartego postępowania kwalifikacyjnego".

Przeczytajcie także: Były właściciel Vivusa wraca na polski rynek

Pekao podał także, że na czas trwania konkursu rada nadzorcza oddelegowała do zarządu dwoje swoich członków: Roberta Sochackiego oraz Annę Wawrzyńczak-Palynyczak. Sochacki ma być wiceprezesem kierującym pracami zarządu a Wawrzyńczak-Palynyczak wiceprezeską. Swoje rolę zaczną pełnić 9 maja i pozostaną na stanowiskach trzy miesiące. Zastrzeżono, że ten okres może zostać skrócony.

Przeczytajcie także: Pekao poprawi aplikację PeoPay

Robert Sochacki jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Z rynkiem finansowym związany jest od prawie 30 lat. Ostatnio był prezesem spółki Beta Securities Poland, która wspiera rozwój funduszy typu ETF w naszym kraju. Wcześniej był m.in. w zarządzie Opera TFI, wiceprezesem Banku Gospodarstwa Krajowego, zastępcą dyrektora departamentu skarbu w PKO. Natomiast Anna Wawrzyńczak-Palynyczak jest radczynią prawną z doświadczeniem w międzynarodowych kancelariach, takich jak m.in. White&Case oraz CMS Cameron McKenna.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies