Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Millennium wreszcie wprowadza płatności odroczone. Do końca maja Blik Płacę Później ma być dostępny dla wszystkich klientów

Pilotaż usługi rozpoczął się jeszcze w 2022 r., a w międzyczasie rozwiązanie w wersji produkcyjnej uruchomił VeloBank

Bank Millennium poinformował, że rozpoczyna udostępnianie szerokiemu gronu swoich klientów usługi Blik Płacę Później. Tym samym kończy długo trwający pilotaż, który rozpoczął się we wrześniu 2022 r. Obecnie z płatności odroczonych mogą już korzystać pierwsi klienci banku, a stopniowo usługa będzie udostępniana kolejnym grupom. Do końca maja swoim zasięgiem ma objąć wszystkich klientów Millennium. Najpierw rozwiązanie ma trafić do użytkowników smartfonów z systemem Android, a w dalszej kolejności również do posiadaczy urządzeń z systemem iOS.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na Cashless Breakfast o otwartej bankowości

Blik Płacę Później to usługa pozwalająca na odłożenie zapłaty za kupiony produkt na 30 dni, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Rozwiązanie zostało wypracowane z Polskim Standardem Płatności, czyli operatorem Blika.

Aktywacja usługi następuje przy pierwszej transakcji w sklepie internetowym. Klient wybiera płatność odroczoną, a w tle podejmowana zostaje dla niego decyzja kredytowa, w ramach której przyznawany jest określony limit środków do wykorzystania w ramach usługi. Wartość limitu będzie się mieściła w przedziale między 500 zł a 4 tys. zł, a klient będzie mógł z niego skorzystać od razu przy pierwszym zakupie.

Do dalszego zarządzania usługą klient wykorzysta aplikację mobilną banku. To w niej znajdzie informacje o przyznanym limicie, wykorzystanej dotychczas kwocie oraz terminie spłaty zobowiązania. Jeśli zwróci ją w ciągu 30 dni, nie zostaną mu naliczone dodatkowe opłaty.

Przeczytajcie także: Millennium uruchamia bramkę płatniczą

Millennium był pierwszym bankiem, który zdecydował się rozwijać z operatorem Blika płatności odroczone. Nie jest jednak pierwszym, który to rozwiązanie swoim klientom udostępnił. Od marca usługa Blik Płacę Później jest dostępna dla klientów VeloBanku, którzy robią zakupy na platformie VeloMarket (rozwijana przez Velo platforma e-commerce z produktami ekologicznymi). W serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać, że nowa metoda płatności pojawiła się także na platformie Morele.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies